Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Державна податкова інспекція у Черкаському районі повідомляє юридичних та фізичних осіб – підприємців, які використовують працю найманих працівників, що Законом України від 28.12.2014 р. №77 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» внесено ряд змін, якими зокрема посилено відповідальність роботодавців за неналежне оформлення трудових відносин.

Статтею 265 Кодексу законів про працю запроваджені нові штрафи за порушення трудового законодавства, які є фінансовими санкціями і накладаються незалежно від адмінштрафів. Зокрема, у разі допуска працівника до роботи без оформлення трудового контракту, оформлення робітника на неповний робочий час, у разі якщо він фактично працює повний робочий час, або якщо виплати здійснюються без нарахування й сплати внеску та податку, на працедавця накладається штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат на момент виявлення порушення (на сьогодні – 36540 грн.) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. При порушенні встановлених строків виплати зарплати чи інших виплат передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць або виплата їх не в повному обсязі карається фінансовою санкцією у розмірі 3 мінімальних зарплат на момент виявлення порушення (3654 грн.). У разі якщо роботодавець не дотримується мінімальних державних гарантій в оплаті праці, зазначене порушення обкладається штрафом у розмірі 10 мінімальних зарплат (12180 грн.) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Всі інші порушення щодо вимог трудового законодавства призводять до штрафних санкцій у розмірі однієї мінімальної зарплати (1218 грн.).

Роботодавцям також слід врахувати, що трудові відносини з громадянами, які проходять стажування, повинні бути оформлені офіційно. Іншими словами, у перший день стажування з працівником необхідно укласти трудовий договір, видати відповідний наказ чи розпорядження, зробити запис у трудовій книжці і повідомити про це територіальний орган ДФС за місцем реєстрації заявою довільної форми. Ці умови є обов’язковими для виконання працедавцем для того, щоб контролюючі органи не мали підстав для застосування штрафних санкцій.

Як зазначила заступник начальника ДПІ у Черкаському районі Вікторія Лозумірська працівники та роботодавці мають усвідомлювати, що всю відповідальність за власне майбутнє та країни в цілому, вони беруть на себе і зарплата в “конвертах” це лише короткотермінова вигода. Про факти порушення трудового та податкового законодавства можна повідомляти за тел. 64-25-01 або 64-64-07.

 

<

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області