Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Собко Олексій Петрович





З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року №71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким внесено суттєві зміни до порядку продажу підакцизних товарів (продукції). Наразі саме з цього приводу виникає дуже багато запитань.

1. Яким чином сплачується акцизний податок з власників вантажних транспортних засобів ввезених на митну територію України?

Відповідь: При імпортуванні транспортних засобів, акцизний податок сплачується при поданні митної декларації. У разі здійснення переобладнання вантажного транспортного засобу, який відповідає товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, у легковий автомобіль, який відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, датою виникнення податкових зобов’язань є дата видачі документа про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху. У цьому випадку акцизний податок сплачується власником такого транспортного засобу не пізніше дати подання документів до органу внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації такого транспортного засобу згідно п.216.11 ст.216 Податкового кодексу. Платники акцизного податку при зверненні до органів внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації переобладнаного вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль зобов’язані пред’явити квитанції або платіжні доручення про сплату податку з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення» згідно п.222.2.4 Податкового кодексу.

Такі платники акцизного податку надають не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 Податкового кодексу.

2. Чи мають право роздрібні оптові бази встановлювати 5% на роздрібну торгівлю алкоголем та тютюновими виробами?

Відповідь: Відповідно до п.п. 212.1.11 ст.212 Податкового кодексу України платником акцизного податку є особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів. При цьому платниками такого податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізовують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування, наступні підакцизні товари: пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, товари, зазначені у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 ПКУ, зокрема нафтопродукти, скраплений газ тощо (п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України). Водночас їх реєстрація як платників податку здійснюється контролюючими органами безпосередньо за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність, тобто шляхом подання декларації з акцизного податку(п.п. 212.3.1 прим. 1 п. 212.3 ст. 212 ПКУ).

Варто вказати, що суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі здійснюють реалізацію алкогольних напоїв і тютюну при наявності ліцензій на роздрібну торгівлю зазначених підакцизних продуктів.

3. Чи можливо реалізовувати товари з акцизними марками старого зразка після 1 лютого 2015 року.

Відповідь: З нового року запроваджено акцизні марки для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва нового зразка. Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2014 р. №721 «Про внесення зміни до п.4 постанови КМУ від 19.11.2014 р. №627» внесено зміни до п.4, а саме припинення продажу марок акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва старого зразка з 1 лютого 2015 року. Це стосується лише виробників підакцизних товарів. Продукція, маркована марками акцизного податку попереднього зразка, може знаходитися в обігу до її повної реалізації в межах строку придатності до споживання.

Детальні консультації з цих та інших питань нарахування та сплати податків і зборів можна отримати у фахівця місцевого центру обслуговування платників (ЦОП); в он-лайн режимі – звернувшись до рубрики «Он-лайн консультація» Черкаського інформаційно – ділового порталу (www.city.ck.ua) та рубрики «Податковий радник» інтернет порталу «Про Все» за адресою http://provce.ck.ua/category/podatkovij-radnyk/. А у разі виникнення проблемних питань та відмови фахівців надати вичерпну консультацію обов’язково звертайтесь на спеціальну гарячу лінію головного управління ДФС у Черкаській області (0472) 33-91-34.

 

<

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області