Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

ГУ ДФС у Черкаській області на численні запитання платників – фізичних осіб –власників нерухомості наголошує, що поточного року фізичні особи платитимуть податок за житлову нерухомість за 2014 рік за ставками та з використанням минулорічних пільг.

Так, згідно Податкового кодексу України податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку – фізичній особі контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком). Термін сплати податку за звітний 2014 рік з фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Таким чином, у 2015 році фізичним особам платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податок будуть нараховувати контролюючі органи (державні податкові інспекції на місцях) за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) за 2014 рік в наступному порядку:

з 1 січня по 31 березня 2014 року з житлової площі,

з 1 квітня по 31 грудня 2014 року з загальної площі об’єктів житлової нерухомості.

При цьому мінімальний порог оподаткування житлової нерухомості фізичних осіб за 2014 рік наступний: не оподатковується до 120 кв. м для квартири/квартир незалежно від їх кількості, до 250 кв. м для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості, до 370 кв. м. – для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток.

Варто пам’ятати, що пільги із сплати податку не розповсюджуються на об’єкти житлової нерухомості, які надаються в оренду, лізинг або використовуються у підприємницькій діяльності. Так, сплачуватиме податок на нерухомість підприємець – фізична особа – власник житла, якщо вказане власне житло зазначено як місце діяльності (у графі «Місце здійснення підприємницької діяльності» Свідоцтва платника єдиного податку, у виписці з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб – підприємців – для платників на загальній системі оподаткування).

Приклад:

У фізичної особи у власності перебуває квартира, житлова площа якої 123 м. кв., а загальна 220 м. кв. пільга зі сплати податку (120 м.кв.), а ставка податку встановлена в розмірі 1відс. від мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2014 року (12,18 грн.) за 2014 рік сума податку розраховується:

І квартал – (123 м.кв. - 120 м.кв.)*12,18 грн. /12 міс.* 3 міс. = 9,14 грн.

ІІ-ІV квартали – (220м.кв. - 120м.кв.)*12,18грн./12міс.* 9міс = 913,5 грн.

За 2014 рік сума податку складає 922,64 грн. (9,14грн.+ 913,5грн.).

Тобто, до 1 липня 2015 року фізичній особі буде надіслано податкове повідомлення-рішення про сплату податку у сумі 922,64 грн., яку необхідно сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Водночас звертаємо увагу, що за 2015 рік у наступному році податок платитимуть фізичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. База оподаткування: загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Ставки оподаткування встановлюються органами місцевого самоврядування згідно Податкового кодексу України:

- для об’єктів нежитлової нерухомості – не більше 1 відс. мінімальної заробітної плати (12,18 грн.) за 1 кв. метр бази оподаткування;

- для об’єктів житлової нерухомості – не перевищує 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, за 1 кв. метр бази оподаткування (24,36 грн.).

Щодо пільг, які діятимуть для громадян при нарахуванні податку за 2015 рік. Мінімальні пороги оподаткування житлової нерухомості фізичних осіб згідно Податкового кодексу України: не оподатковується до 60 кв. м для квартири, до 120 кв. м для будинку, до 180 кв. м. – для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності фізичної особи квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток). Також не оподатковується нежитлова нерухомість, що використовується в аграрному секторі, промисловості, малі архітектурні форми і кіоски, власники яких є суб'єктами малого бізнесу, а також ринки.

Детальні консультації з цього та інших питань нарахування та сплати податків і зборів можна отримати у фахівця місцевого центру обслуговування платників (ЦОП); в он-лайн режимі – звернувшись до рубрики «Он-лайн консультація» Черкаського інформаційно – ділового порталу (www.city.ck.ua) та рубрики «Податковий радник» інтернет порталу «Про Все» за адресою http://provce.ck.ua/category/podatkovij-radnyk/. А у разі виникнення проблемних питань та відмови фахівців надати вичерпну консультацію обов’язково звертайтесь на спеціальну гарячу лінію головного управління ДФС у Черкаській області (0472) 33-91-34.

 

<

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області