Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

ДПІ у Черкаському районі інформує платників податків, що внесено зміни щодо оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, які набрали чинності з 1 січня 2015 року.

Податок на нерухоме майно сплачують фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. База оподаткування: загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток

Ставки оподаткування:

для об’єктів нежитлової нерухомості – не більше 1 відс. мінімальної заробітної плати (12,18 грн.) за 1 кв. метр бази оподаткування

для об’єктів житлової нерухомості – не перевищує 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, за 1 кв. метр бази оподаткування (24,36 грн.)

Пільги: для житлової нерухомості встановлено мінімальні пороги оподаткування для фізичних осіб: не оподатковується до 60 кв. м для квартири, до 120 кв. м для будинку, до 180 кв. м. – для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності фізичної особи квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток). Також не оподатковується нежитлова нерухомість, що використовується в аграрному секторі, промисловості, малі архітектурні форми і кіоски, які є суб'єктами малого бізнесу, а також ринки.

У 2015 році юридичні особи – платники сплачуватимуть податок на житлову та нежитлову нерухомість за 2015 рік, фізичні особи – сплачуватимуть податок за житлову нерухомість за 2014 рік, розрахований з житлової площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки за 1 квартал 2014 року та з загальної площі об’єкта житлової нерухомості за квітень-грудень 2014 за ставками та з використанням пільг, які застосовувались при розрахунку податку минулого року.

 

<

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області