Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

З метою належної реалізації вимог Закону України від 25 грудня 2014 року № 63-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» у ГУ ДФС у Черкаській області та у державних податкових інспекціях області створені та працюють робочі групи з питань досягнення Податкового компромісу.

Платникам податків, які вирішили скористатись можливістю застосування податкового компромісу слід звертатись до державної податкової інспекції за місцем обліку.

Нагадаємо, податковий компроміс – це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 Податкового кодексу України.

Податковий компроміс – це не зобов’язання, а право бізнесу. Загальний термін, протягом якого платник може прийняти рішення про застосування процедури податкового компромісу (подання уточнюючого розрахунку або заяви), складає 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом України №63-VIII.

Переваги для платників податків при застосування Податкового компромісу очевидні:

1. Сума заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість сплачується в розмірі 5 відсотків такої суми. 95 відсотків суми заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість вважаються погашеними.

2. Платник податків звільняється від фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та додану вартість, зокрема:

- штрафні санкції не застосовуються, пеня не нараховується;

- уточнені за процедурами застосування податкового компромісу та сплачені податкові зобов'язання до бюджетів, не вважається умисним ухиленням від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).

3. Уточнені та перевірені операції у періодах під час застосування податкового компромісу у подальшому платники не змінюватимуть, а контролюючий орган не перевірятиме.

4. Уточнення платником податків податкових зобов'язань шляхом подання уточнюючого розрахунку згідно із цим підрозділом не впливає на розмір податкових зобов'язань його контрагентів.

Щодо процедури застосування Податкового компромісу. Податковий компроміс застосовується :

- за періоди, щодо яких не була проведена документальна перевірка;

- у випадку коли у платника податків незалежно від процедури податкового компромісу за рішенням контролюючого органу розпочата документальна перевірка або складено акт за наслідками такої перевірки;

- на стадії адміністративного оскарження;

- на стадії судового оскарження;

- у випадку, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгодженні.

Законом України від 25.12.2014 №63-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» доповнено розділ XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України підрозділом 9² «Особливості уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість під час застосування податкового компромісу».

Закон України №63-VIII оприлюднений у газеті «Голос України» від 16 січня 2015 року №6 та набрав чинності 17 січня 2015 року.

 

<

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області