Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Головне управління ДФС у Черкаській області звертає увагу платників, що згідно Закону України від 28.12.2014 №71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» подовжено справляння військового збору до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.

Залишено без змін платників збору (фізичні особи – резиденти та нерезиденти, податкові агенти) і ставку збору (1,5 відс. від об’єкта оподаткування), проте змінений об’єкт оподаткування.

З 1 січня 2015 року об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб.  

Так, об'єктом оподаткування резидента є:

- загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід;

- доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання);  

- іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.  

Об'єктом оподаткування нерезидента є:

- загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні;  

- доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).  

Нагадуємо, що військовий збір був запроваджений із 3 серпня 2014 року. Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків, та податкові агенти — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.  

У 2014 році військовим збором обкладались доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Також збір стягувався з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. Торік оподаткуванню військовим збором підлягали також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг).  

Минулого року для підсилення обороноздатності нашої країни платники Черкаської області перерахували до державного бюджету 55346 тис.грн. військового збору.  

<

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області