Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

ДПІ у Черкаському районі інформує платників податків, що відповідно до п. 4 частини 1 ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464–VI) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є, зокрема, ФОП, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Такі платники зобов’язані сплачувати ЄВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ (абз. 3 частини 8 ст. 9 Закону № 2464–VI).

Підпунктом 4.6.2 п. 4.6 розд. ІV Інструкції про порядок нарахування та сплати платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міндоходів України від 09.09.2013 № 455, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2013 року за №1622/24154 (далі – Інструкція № 455), визначено, що ФОП - платники ЄП можуть сплачувати ЄВ у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу.  

При цьому суми ЄВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ.  

Розмір ЄВ для ФОП - платників ЄП складає 34,7 відс. суми, що визначається такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464–VI. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п. 3 частини 1 ст.7 Закону № 2464–VI).  

Мінімальний розмір ЄВ визначається розрахунково, як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, на який нараховується заробітна плата (дохід) (п. 5 частини 1 ст.1 Закону № 2464–VI).  

Слід зазначити, що Законом України від 13 травня 2014 року № 1258-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців за заявницьким принципом» внесено зміни до Закону № 2464-VI, відповідно до яких зняття з обліку платників ЄВ - ФОП здійснюється контролюючими органами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку (абз. 7 частини 1 ст. 5 Закону № 2464–VI).  

Отже, ФОП платники ЄП нараховує та сплачує ЄВ за кожний повний або неповний відпрацьований місяць в якому подано заяву про припинення підприємницької діяльності в розмірі, який визначає самостійно, але не менше мінімального страхового внеску.  

 

<

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області