Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Про це заявив начальник головного управління ДФС у Черкаській області Володимир Коломієць.

Він розповів, що на виконання протокольного доручення Голови Черкаської обласної державної адміністрації Юрія Олеговича Ткаченка на нараді 22 грудня головне управління фіскальної служби області проводить інвентаризацію прийнятих рішень за результатами перевірок та перегляд порушених кримінальних проваджень, і запевнив, що результати спірних перевірок будуть вирішені на користь платників.

Цього року працівники фіскальної служби області провели 866 перевірок юридичних осіб приблизно на 10 відсотків менше, ніж 2013 року. Фактичних перевірок було проведено лише 39, та й ті – за заявами громадян про порушення підприємцями їхніх прав та законних інтересів.  

Щодо перевірок підприємців – фізичних осіб, то цього року проведено 63 планові перевірки та 2444 – позапланові. Втім 2251 з них або 92 відс. були ініційовані підприємцями і відбулись у зв’язку із закриттям підприємницької діяльності.  

Варто відмітити, що кількість запланованих перевірок підприємців в Черкаській області найменша в Україні.  

Також скорочено до мінімуму перевірки на ринку підакцизних товарів. Завдяки сигналам з місць про необґрунтований тиск на продавців підакцизів з боку працівників підрозділу ліцензування та контролю за обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, переформатовано роботу вказаного підрозділу та звільнено ряд працівників. Таким чином на 40 відс. змінено склад цього підрозділу та взято на особливий контроль його роботу.  

Цьогоріч, поряд із скороченням малозначних перевірок та як результат масштабної роботи з легалізації обігу підакцизних товарів та наступу на тіньовиків очікуємо надходження до Державного бюджету 1,54 млрд. грн. акцизу з темпом 104 відс. до минулого року. Частка акцизного податку у надходженнях до держбюджету становить 54 відсотки. Це значно більше за показники минулого року, коли до речі було проведено сотні перевірок.  

В.Коломієць наголосив, що фіскали враховують важкий період, який наразі має місце у діяльності підприємств. «Контрольну функцію фіскальної служби не відмінено, але підходимо до виконання цього дуже зважено і йдемо на перевірку лише у випадках, коли для цього є дуже серйозні підстави», – відмітив він.  

Зважений підхід застосовується і при стягненні податкового боргу. З початку року фіскальна служба області уклала 1237 договорів розстрочення податкового боргу на загальну суму 196,6 млн. гривень. Ці заходи передусім надали можливість підприємствам зберегти обігові кошти, працювати в нормальному режимі, розраховуватись з працівниками і забезпечити соціальні гарантії. Водночас якби боржники для сплати вказаної суми взяли кредити в банківських установах, то при середній кредитній ставці у 24-26 відс., бізнес Черкащини додатково втратив би 50 мільйонів гривень. «Ми допомогли уникнути цієї ситуації і зберегти наших платників», – сказав керівник фіскальної служби області.  

Також він поінформував, що з початку року через місцеві центри обслуговування платників прийнято та розглянуто понад 330 тисяч звернень платників щодо отримання адміністративних та консультаційних послуг. Працівники центрів надають відвідувачам до 60 адміністративних та ін. послуг. Для зручності платників працює понад 20 корисних електронних сервісів Державної фіскальної служби України.  

«Ми постійно працюємо над розширенням спектру послуг для платників, а також створюємо нові ініціативні електронні сервіси, які поліпшать якість обслуговування платників податків і зборів. Ми намагаємося бути на крок попереду та бути корисному нашим платникам», – наголосив В.Коломієць.  

Так, вчора відбулась попередня презентація ініціативного пілоту фіскальної служби Черкаської області – програми «VIP-обслуговування іноземних інвесторів» за допомогою інтернет-зв’язку та програми Скайп. Це перший в Україні досвід обслуговування платників на базі використання сучасних технологій, який передбачає ефективне, швидке та безконтактне щоденне графікове спілкування. Так, передбачено термін надання індивідуальних консультацій не більше 3 робочих днів, довідок – протягом години з моменту запиту. Спочатку програма працюватиме для підприємств з іноземними інвестиціями, згодом для крупного, а потім і для платників середнього бізнесу.  

Безумовно, результатом перелічених та інших заходів є забезпечення сталих надходжень до бюджетів та постійне зростання доходної частини бюджетів для вирішення важливих соціально – економічних питань в регіоні. «Бюджетні надходження від Черкаської області уже перетнули 5 – мільярдний рубіж. Це на 177 млн.грн. більше, ніж за весь минулий рік. У тому числі до загального фонду державного бюджету зібрано близько 3 млрд.грн. Річний розпис рад загального фонду місцевих бюджетів уже виконано. Також надійшло понад 3,5 млрд. гривень єдиного соціального внеску, що значно більше, ніж за 2013 рік. На потреби Збройних Сил України переказано 51 млн.грн. військового збору», – сказав керівник обласної фіскальної служби.  

Все це на думку очільника регіонального управління ДФС підтверджує правильність обраного курсу Державної фіскальної служби України – наповнення бюджету через активний діалог та посилення взаємодії з платниками, активної співпраці з владними структурами і органами місцевого самоврядування.  

<

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області