Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

За 10 місяців цього року Черкаською митницею ДФС до Державного бюджету перераховано 962 млн. 729,4 тис. грн. платежів, що на 153 млн. 910,9 тис. грн., або на 19% більше, ніж за відповідний період минулого року. Таким чином поставлене завдання на поточний період виконано на 111,4%, додатково зібрано 98 млн. 608,1 тис. грн. Про це поінформував начальник Черкаської митниці ДФС Олексій Василенко.

За його словами, 91% у загальних надходженнях становить ПДВ, якого надійшло за 10 місяців 875 млн. 558,6 грн. Зростання у порівнянні з минулим роком відбулось на 18,4 %, а додаткові надходження склали 136,1 млн. грн. Також перераховано 77 млн. грн. мита, 6,2 млн. грн. – акцизного податку, 781 тис. грн. – плати за митні формальності та 66,6 тис. грн. єдиного збору.

Керівник Черкаської митниці зазначив, що за окреслений період відбулося збільшення обсягів ввезення в регіон хімічних засобів захисту рослин. Завдяки цьому показник надходження в бюджет покращився на 54,8 млн. грн. Також зріс імпорт сировини для виробництва мінеральних добрив (платежі до бюджету відповідно збільшилися на 37,8 млн. грн.), розчинної кави, вершків та поліетилену (показники надходжень зросли на 15,5 млн. грн.), кормових добавок (1,3 млн. грн.), сировини для виготовлення теплоізоляційних матеріалів (1,8 млн. грн.) та інших товарів.

В той же час зменшилися обсяги завезення в область насіння для сівби соняшника та складових частин для промислового складання легкових автомобілів. Тож надходження в бюджет по цим категоріям впали на 57 млн. грн. та 43,7 млн. грн. відповідно.

Олексій Василенко нагадав волонтерам та благодійникам про нещодавні зміни у бік спрощення митного оформлення гуманітарного товару. Так, з 28 жовтня 2014 року (з дня опублікування у газеті «Урядовий кур’єр») набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2014 року №566 «Питання митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги».

Згідно з постановою на період проведення антитерористичної операції пропуск через митний кордон України, декларування та митне оформлення гуманітарного товару, який надається урядами інших держав через уповноважені ними організації, здійснюється без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

При цьому не застосовуються положення пункту 3 Порядку митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2000 р. N544. До набрання чинності ПКМУ №544 митне оформлення гуманітарного товару здійснювалось митницями за місцезнаходженням його отримувача тільки після проведення відповідного санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю. А до отримання відповідних дозволів контролюючих органів гуманітарний товар передавався на тимчасове зберігання під митним контролем отримувачу гуманітарної допомоги.

Нагадуємо, що з метою надання допомоги волонтерам при митному оформленні товарів та засобів для військових, які перебувають у зоні антитерористичної операції працюють організовані Державною фіскальною службою України спеціальні «гарячі лінії» для оперативного проведення митного контролю гуманітарних вантажів, які надходять в Україну. Номери телефонів «гарячої лінії» в Черкаській області: (0472) 45-29-32, 32-84-91.

ДПІ у Черкаському районі ГУ 
Міндоходів у Черкаській області