Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Черкащани вже отримали податкову знижку за наслідками 2013 року в сумі 5876 тис. гривень.

Наразі державні податкові інспекції області продовжують приймати декларації від громадян, які бажають скористатися податковою знижкою за результатами 2013 року. Термін звітування для декларантів цієї категорії – до 31 грудня 2014 року.

На 1 листопада було подано 5544 декларації з відображеною податковою знижкою. За результатами підлягає до повернення з бюджету 6056 тис.грн. Девяносто сім відсотків вказаної суми або 5876 тис.грн. декларанти уже отримали.

Нагадуємо, детальні роз’яснення з питань декларування минулорічних доходів можна отримати у місцевих центрах обслуговування платників. Так, останнім часом запитують, які документи, крім податкової декларації про майновий стан і доходи, необхідно подати, щоб скористатись правом на нарахування податкової знижки щодо частини суми процентів за іпотечним кредитом та чи мають право на податкову знижку батьки, що оплачують навчання дитини, якій більше 23 років.

Так, платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом за умови наявності документального підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки:

- кредитного договору та нотаріально завіреного договору іпотеки;

відповідних платіжних документів, в яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом та прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів);

- паспорта платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит.

Оригінали таких документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку, достатнього для проведення контролюючим органом податкової перевірки стосовно нарахування такої податкової знижки.

Водночас для прискорення проведення контролюючим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до податкової інспекції копії зазначених документів.

Щодо права на податкову знижку за навчання дитини, якій більше 23 років, яка не працює та якщо в квитанціях зазначені дані дитини. Один із батьків (платник податку) має право доручити своїй дитині здійснити правочин у вигляді проведення розрахунку (сплати коштів) за навчання за рахунок належних платнику податків коштів (у т. ч. заробітної плати). При цьому, фактичні витрати на сплату вартості навчання несе платник податку - батько або мати дитини, яка навчається.

Тобто, квитанції, в яких зазначено П. І. Б. дитини платника податку, є документами, що підтверджують фактично понесені витрати платника податку (батька або матері) у зв’язку зі сплатою вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти дитини, яка не одержує заробітної плати та дають йому право на отримання податкової знижки з передбачених пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України підстав. Водночас, якщо дитині, що навчається і не працює, у звітному році, за який один з батьків реалізовує право на податкову знижку, виповнюється 24 роки, то право на податкову знижку за такий рік у батьків не втрачається.

ДПІ у Черкаському районі ГУ 
Міндоходів у Черкаській області