Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

ГУ ДФС у Черкаській області на численні запитання платників роз’яснює питання застосування податкової соціальної пільги.

Так, має право на застосування податкової соціальної пільги (ПСП) найманий працівник, який працює неповний робочий день за умови якщо розмір його заробітної плати не перевищує граничного розміру для отримання такої пільги.

Відповідно до п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень. У 2014 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить – 1710 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 1218 грн. х 1,4), у 2013 році цей розмір становив – 1610 грн. (1147 грн. х 1,4).

У 2014 році податкова соціальна пільга дорівнює 609,00 грн. Минулого року – дорівнювала 573,50 грн.

Відповідно до пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України, з урахуванням ст. 1 розділу ХІХ Кодексу до 31 грудня 2014 року податкова соціальна пільга надається в розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року. У 2014 році податкова соціальна пільга дорівнює 609,00 грн. при граничному доході 1710 грн., у 2013 році податкова соціальна пільга дорівнювала 573,50 грн. при граничному доході 1610 грн.

ПСП не застосовується до авансу!

Згідно норм Податкового кодексу України податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує відповідної суми, розрахованої виходячи з місячного прожиткового мінімуму (у 2014 році розрахований граничний розмір становить 1710 грн.). У разі перевищення місячної заробітної плати понад встановлений розмір, питання надання податкової соціальної пільги не розглядається, незалежно від категорії платника податку, що її одержує. Отже, податкова соціальна пільга застосовується до всієї заробітної плати за місяць, а не до її частини, тобто авансу.

ПСП застосовується у місяці звільнення найманого працівника.

Податкова соціальна пільга надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платник податку був звільнений з місця роботи.

Державні службовці мають право на ПСП без подання заяви про її застосування.

Відповідно до п. 169.1 ст. 169 розділу IV Податкового кодексу України, з урахуванням норм абзацу першого пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги. Згідно із пп. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 Кодексу податкова соціальна пільга до заробітної плати державних службовців застосовується під час її нарахування до завершення нарахування таких доходів без подання відповідних заяв.

Але, якщо державний службовець має право на підвищений розмір податкової соціальної пільги, то він повинен подати заяву в якій зазначається якою саме пільгою він бажає користуватися та додати до заяви підтвердні документи. Перелік таких документів та порядок їх подання визначений постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1227 «Про затвердження Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги».

Враховуючи вищевикладене, державні службовці мають право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (у 2014 році 609,00 грн. при граничному доході 1710 грн.) без подання заяви.

Пенсіонер, який отримує заробітну плату має право на податкову соціальну пільгу.

Фізична особа, яка одночасно з доходами у вигляді пенсії з Пенсійного фонду України отримує доходи у вигляді заробітної плати, має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги за умови дотримання вимог пп.169.1 ст.169 Податкового кодексу України (граничний розмір зарплати не більший за 1710 грн. на місяць) та подання роботодавцю заяви про застосування пільги.

Детальну інформацію щодо застосування податкової соціальної пільги та з інших питань можна отримати, звернувшись до найближчого центру обслуговування платників; в он-лайн режимі – на Черкаський інформаційно-діловий портал за адресою www.city.ck.ua. Також, з цими та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі. Скористатися послугою можна за електронною адресою (http://zir.minrd.gov.ua) або на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс»).

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області