Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Собко Олексій Петрович

Адреса: вул. Незалежності, 168, с. Білозір’я, Черкаського району, Черкаської області, 19635

Телефон, факс: (0472) 30-04-00, (0472) 30-02-15

Адреса сайта: http://bilozirska.gromada.org.ua ; E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Керівництво сільської ради

Міцук Володимир Павлович

посада: сільський голова

дата народження: 28 липня 1961 року

освіта: повна вища, Полтавський сільськогосподарський інститут, зооінженер, Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, магістр державного управління

телефон:  (0472) 30-02-15

Пишний Микола Павлович

посада: заступник сільського голови 

дата народження: 22 травня 1987 року  

освіта: Повна вища, Уманський педагогічний університет ім. П.Тичини, учитель  

телефон:  (0472) 30-13-24

Грищенко Ірина Анатоліївна

посада: заступник сільського голови з питань освіти та охорони здоров'я 

дата народження: 27 листопада 1964 року  

освіта: Повна вища, Черкаський педагогічний інститут, учитель  

телефон:  (0472) 30-13-24

Діброва Тетяна Миколаївна

посада: секретар сільської ради, виконкому 

дата народження:  24 січня 1975 року 

освіта: повна вища, Полтавський університет економіки і торгівлі

телефон:  (0472) 30-04-00

Максимов Олександр Леонтійович

посада: староста громади селища Ірдинь

дата народження:  16 квітня 1958 року 

освіта: професійно-технічна, Харківський автотранспортний технікум

телефон:  (0472) 34-62-69

ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН СІЛЬСЬКИМ ГОЛОВОЮ, СЕКРЕТАРЕМ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ, ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ, ЗАСТУПНИКОМ СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ

Прізвище, ім’я по-батькові

посада

дні

години

МІЦУК

Володимир Павлович

 

Сільський голова

понеділок,

вівторок,

п’ятниця

9-13

9-13

9-13

ПИШНИЙ

Микола Павлович

Заступник сільського голови

вівторок,

 

п’ятниця

9-16

9-16

9-16

ДІБРОВА

Тетяна Миколаївна

Секретар сільської ради

вівторок,

четвер,

п’ятниця

9-16

9-16

9-16

 
Коротка інформація про  село Білозір'я:

Село Білозір'я розташоване за 20 км на південний захід від м. Черкас та за 3 км від залізничної станції Білозір'я. Через село проходить автошлях Черкаси—Умань—Гайсин—Брацлав (317 км), побудований у 1961 році під керівництвом інженера Степана Кожум'яки.

Площа територіальних меж сільської ради становить 12 516,4 га, села – 1193,77 га. Кількість населення - 8241, дворів 3740. День села святкується 24 серпня. Білозір'я - одне із найдавніших та найбільших за чисельністю сіл Черкаською району. З однієї сторони село огортають віковічні соснові ліси, з іншої - до нього простилаються квітучим килимом безкраї поля. Перші письмові відомості про Білозір'я відносяться до середини XVII ст. (на карті Боплана). Однак, територія нинішнього села була заселена значно раніше і про це свідчать численні знахідки. На території поселення знайдено сліди людей, які жили ще в кам'яному віці. Про це повідомлялося ще в 1889 р. Є два кургани, один з них зветься "Гостра могила". В 1962 р. на території школи №3 знайдемо поховання бронзового періоду. За часів Київської Русі на березі затоки ймовірного річки Дніпра селились люди. Пізніше тут творилися декілька озер одне з яких називали "Білим". До самої осені його прозоре водяне плесо вкривалося білими ліліями. Так, за легендою, від назви озера пішла назва села Білозір'я.

Коротка інформація про  селище Ірдинь:

Утворене селище в 1930 році за рішенням наркомзему УРСР. Назва його походить від невеличкої річки Ірдинь, яка впадає в Тясмин, а інша частина Іринка - у Дніпро. Ірдинь та Іринка - по суті рештки рукава Дніпра. Тут на Юровій горі знайдено археологічні рештки, які свідчать про те, що ця місцевість з давніх часів була зелена.

Перші розвідки і вивчення Ірдинського болота були проведені в 1929 році. А в 1930 році на ньому були проведені болотно-підготовчі роботи. Але болото опиралося як могло, людям доводилось долати тисячі труднощів. Але вже у вересні 1930 року було закладене поселення торфопідприємства. І з самого початку і до тепер жителі цього поселення називають його гордо селище Ірдинь.

Всі будівельники жили в бараках-землянках, які були побудовані на лісистому підвищенні поблизу болота (під горами зі сторони Старосілля).

Так поступово зникали непрохідні хащі, йшло будівництво канав на болоті.

20 червня 1931 року почався видобуток торфу на Ірдинському болоті - одне з найбільших торфяних підприємств на Україні почало свою роботу.

На початку організації Ірдинського торфопідприємства воно було оснащене передовою технікою того часу - стандартними елеваторними машинами з колісчатим елеватором і канатними транспортерами.

Проте, вже до 1940 року ця техніка безнадійно відставала, елеваторні машини вже почали замінюватися скреперно-елеваторними установками; одночасно почали впроваджувати потужні гусеничні екскаватори-багери Інсторфу (Інститут торфу).

У 2015 році утворено Білозірську об'єднану територіальну громаду

До складу громади увійшли: Білозірська сільська рада /село Білозір’я та селище Баси/ Ірдинська селищна рада /селище Ірдинь/.

Постановою Центральної виборчої комісії від 07.09.2015 №232 призначено вибори депутатів та сільського голови Білозірської об’єднаної територіальної громади.

25 жовтня 2015 року відбулися вибори сільського голови та депутатів сільської ради у Білозірській об’єднаній територіальній громаді. Сільським головою обрано Міцука Володимира Павловича.

Перші вибори старости в Україні відбулися - в селищі Ірдинь 17 січня 2016 року. Старостою обрано Максимова Олександра Леонтійовича.

Додаткова інформація

Повернутися до верхньої частини тексту

Адреса: вул. Центральна, 53, с. Леськи, Черкаського району, Черкаської області, 19640

Телефон, факс: (0472) 34-32-42, 34-32-31

Адреса сайта: Leskirada.ck.ua : E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Керівництво сільської ради

Бас Микола Федорович

посада: сільський голова

дата народження: 22 лютого 1961 року

освіта: повна вища, Молдавський державний університет, юрист

телефон:  (0472) 34-32-42

Гавриш Оксана Борисівна
посада:  секретар сільської ради та виконавчого комітету

дата народження:  13 травня 1983 року 

освіта: повна вища, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, біолог-еколог, викладач біології та екології

  телефон:  (0472) 34-32-31


ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН СІЛЬСЬКИМ ГОЛОВОЮ, СЕКРЕТАРЕМ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ, ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

Прізвище, ім’я по батькові

Посада

Дні прийому

Години прийому

Бас Микола Федорович

Сільський голова

Вівторок 

Четвер

8.00 - 13.00

14.00 - 17.00 


Коротка інформація про  село Леськи: 

Як свідчать археологічні розкопки, колишня територія сучасного села була заселена ще здавна. В селі, до будівництва Кременчуцького водосховища, протікало дві річки — Сага і Євтух (Йовтух), які впадали в Дніпро. Археологічні розкопки свідчать про те, що тут були поселення черняхівської культури. Знайдено залишки кількох осель і господарських будівель напівземлянкового типу та низку господарських ям-комор.

У письмових документах Леськи вперше згадуються під 1726 роком. Жителі його окремих частин — Зацерківщини, Ковриг, Лисівки, Крутенівки, Байдівки, Чабанівки та Куцеволівки — займалися землеробством, скотарством, рибальством, тощо. 

Наприкінці XVIII-на початку XIX століть Леськи входили до числа казенних сіл, а його мешканці вважалися державними селянами

З березня 1923 року по липень 1924 року Леськи були районним центром. 1934 року в селі була відкрита середня школа.

22 серпня 1941 року Леськи були окуповані німецькими військами. Звільнене село 14 грудня 1943 року, разом з Черкасами, частинами 373-ї стрілецької дивізії 2-го Українського фронту.

Після закінчення Другої Світової війни місцеві артілі в 1953 році об'єднались в колгосп ім. Ворошилова, який з 1959 року називався «Дніпро». 

До 1960 року Леськи знаходились на нижній терасі правого берега Дніпра. У зв’язку із створенням Кременчуцького водосховища, село було перенесене на нове місце, на вищу терасу Дніпра. Воно відбудовувалось по-новому, про що говорить сучасне прямолійне планування.

В 1990—1993 роках село було повністю газифіковано.

В 2011-2012 роках введено в дію 9 технічних підстанцій,  відновлено вуличне освітлення протяжністю 10 км. Побудовано 3 зупинки громадського транспорту.

Коротка інформація про  село Худяки: 

Село Худяки розташоване на підвищеному правому березі Дніпра за 25 кілометрів на південний схід від міста Черкаси.

Площа територіальних меж складає 1 965 га, села 293,5 га. Населення становить 2 700 жителів.

День села святкується 14 жовтня на Покрову пресвятої Богородиці.

Перша писемна згадка про село Худяки датується 1649 роком. Знайдено її в "Актах относящихся к истории Южной и Западной России, собранных и изданных археологической комиссией". Санкт-Петербург 1875 год. В тих актах записано: "1649. Октябрь, декабрь. Статейный список Григория Неронова и поддячного Григория Богданова, посланных из Москвы к гетьману Богдану Хмельницкому".

Перша картографічна згадка про села Худяки і Талдики зустрічається на карті французського інженера Біплана: " Карта представляющая Малоросию под владением Польским составленная в начале ХVІІ века инженером Бопланом". Першу графічну згадку про села Худяки і Талдики можемо побачити на малюнках французського військовополоненого художника та етнографа Де ля Фліцза в альбомі "Методико-топографічний опис Державних маєтностей Київської округи..." за 1854 рік. Але всі ці згадки , а особливо з першої половини ХVІІ століття не є датою утворення сіл Худяки і Талдики. Існували наші села набагато раніше. В історичних джерелах зустрічається різне написання назви села Худяки, наприклад: Худаки, Кодаки, Худяково, Ходяки.

У 2018 році утворено Леськівську об'єднану територіальну громаду

До складу громади увійшли: Леськівська сільська рада /село Леськи/ Худяківська сільська рада /село Худяки/.

Постановою Центральної виборчої комісії від 12 жовтня 2018 року №156 призначено вибори депутатів та сільського голови Руськополянської об’єднаної територіальної громади.

23 жовтня 2018 року відбулися вибори сільського голови та депутатів сільської ради у Леськівській об’єднаній територіальній громаді. Сільським головою обрано Баса Миколу Федоровича.

Вибори старости ще не відбулися. Виконує обов’язки старости Василина Роман Петрович.

Додаткова інформація

Повернутися до верхньої частини тексту

Адреса: вул. Шевченка, 67, с. Руська Поляна, Черкаського району, Черкаської області, 19602

Телефон, факс: (0472) 30-33-09, (0472) 30-34-42

Адреса сайта: r-pol.ck.ua ; E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Керівництво сільської ради

Гриценко Олег Григорович

посада: сільський голова

дата народження:  19 листопада 1979 року 

освіта:  повна вища, Черкаський Державний Університет ім. Б. Хмельницького, вчитель

телефон:  (0472) 30-33-09

 Шпак Надія Антонівна

посада: секретар сільської ради, виконкому 

дата народження:  27 грудня 1971 року

освіта: повна вища, Черкаський державний університет ім. Б.Хмельницького, 2000 рік, вчитель української мови та літератури

телефон:  (0472) 30-33-31

Пашкевич Юлія Андріївна

посада: заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради

дата народження:  14 жовтня 1989 року 

освіта:  вища, Київський національний університет технологій та дизайну

телефон:  (0472) 34-46-55

Прудивус Анатолій леонідович

посада: заступник сільського голови

дата народження:  уточнюється 

освіта:  уточнюється

телефон:  (0472) 34-46-55

Харченко Василь Олександрович

посада: виконує повноваження старости с.Геронимівка

дата народження: 20 квітня 1960 року

освіта: повна вища Уманський сільськогосподарський інститут ім.Горького

телефон:  (0472) 30-55-94

ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН СІЛЬСЬКИМ ГОЛОВОЮ, СЕКРЕТАРЕМ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ, ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ, ЗАСТУПНИКОМ СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ

Прізвище, ім’я по батькові

Посада

Дні прийому

Години прийому

Гриценко Олег Григорович

Сільський голова

Вівторок п’ятниця перша субота місяця

8.00-13.00 та14.00-17.00 8.00-13.00 та14.00-16.00 9.00-12.00

Шпак Надія Антонівна

Секретар сільської ради

Вівторок п’ятниця  третя субота місяця

8.00-13.00 14.00-17.00 8.00-13.00 14.00-16.00 9.00-12.00

 

 

 

 


Коротка інформація про  село Руська Поляна:

Село Руська Поляна розташоване на лісній рівнині, що розмістилася між Дніпром і Ірдинським болотом, за десять кілометрів на північний захід від міста Черкаси. З півночі та північного заходу Руської Поляни розкинувся масив Черкаського бору, з південного сходу та сходу сільськогосподарські угіддя Руської Поляни, Геронимівки, Дубіївки. Населення – 8234 особи. На території села проживають представники інших національностей. За кількістю населення – село третє в районі.

Є кілька версій щодо походження назви села. Але найбільш історично обґрунтованою може бути та, що виходить із зв’язки назв: росів – жителів долин річок Росі та Росави і полян – племен Середнього Подністров’я. До цієї версії схильні відомі краєзнавці Черкащини.

Перша письмова згадка про село Руська Поляна зустрічається в “Люстрації маєтностей Речі Посполитої воєводства Київського, Подільського і Вроцлавського” (Варшава, 1877 р.) і датується 1622 роком.У попередній “Люстрації” (1616 р.) Руська Поляна відсутня (ст..107-108). Отже осадження села припадає на проміжок між 1616 і 1622 роками.

Загальна площа землі становить 12163,6 га, населеного пункту – 1105,3 га. 

Перша сільськогосподарська артіль була створена 16.07.1923 р., в 1929 р. існувало вісім колективних господарств; в 1950 р. колгоспи об“єдналися в один – “Зоря комунізму”.

З 1982 по 1990 рр. колгосп було реорганізавно в радгосп системи “Плодоовочгосп”, потім – утворено КСП, землі якого було розпайовано в 1997 р. У тому ж році утворено СТОВ ”Зоря”.

Роком заснування меблевого комбінату вважається 1927 р. У 1956 р. цехи меблевиків об’єдналися в артіль “Перше Травня”, яку в 1959 р. реорганізовано в державний меблевий комбінат, що з 1994 року став ВАТ ”Руськополянський меблевий комбінат”, а з 2012 року –ПАТ «Руськополянський меблевий комбінат».

В 1928 р. організовано Руськополянське лісництво.

В 1890 р. засновано церковно-приходську школу, яка дала початок загальноосвітній школі № 2, а в 1908 р. – двохкласну народну школу, нині загальноосвітня школа № 1.

Кваліфіковане медичне обслуговування населення бере початок з 1900 року, коли почав працювати один фельдшер і була відкрита аптека.

В 1936 р. було відкрито клуб і створено колектив фізкультури. В 1952 році побудовано приміщення Будинку культури – одне з перших в колишньому СРСР.

В 1954 р. прокладено перші магістральні водопроводи та побудовано три артезіанські свердловини, що дало початок централізованому водопостачанню.

В 1957 р. на території сільської ради відкрито обласний дитячий санаторій “Руська Поляна”.

З 1965 до 1990 року населений пункт мав статус селища міського типу.

Руська Поляна має свої геральдичні символи.

Коротка інформація про  село Геронимівка: 

Село Геронимівка - знаходиться за 8 км від обласного центру м. Черкаси і за 4 км від річки Дніпро.

Площа  земель складає 5372,6 га, територія населеного пункту – 292 га. Кількість мешканців – 3169 осіб, дворів – 808, багатоквартирних житлових будинків – 30. День села святкується четвертої неділі вересня місяця.

З 30-х років XIX ст. поміщик Воронцов, вирішивши осушити болота, що оточували Байбузи, мобілізував кріпаків, які лопатами зручну прокопали від місця, впадіння Вільшанки в річку Рось біля Старосіляя (урочище Вила) до Дніпра канаву: «Прилегающие к селу болота осушены, вследствие чего количество сенокосов и пахотных полей значительно увеличилось». В ознаменування цих робіт над Вільшанкою, тоді «Канавою», проти села Мошни спорудили гранітний обеліск.

Назву села Геронимівка пов’язують з ім’ям Черкаського старости князя Ієронима Сангушка (1743 – 1812). Спершу це було невеличке поселення неподалік села Руська Поляна. Називалось воно Полянка Маленька. З часом поселення перейменоване на Геронимівку. Л.Похилевич пише: "Полянка Малая, переименованная в прошлом веке Геронимовкой расположеная на поляне, среди леса... жителей в ней 392. Основана князем Иеронимом Сангушкой во время владения им Черкасским староством” /1864р/.

На 1900 рік у 200 дворах проживало 982 особи, їхнє існування лишалось злиденним. За офіційними даними Черкаського повіту кожного року селу не вистачало харчів. Така матеріальна скрута і політичне безправ'я спонукали селян до боротьби. В 1905-1906 рр. вони відмовилися виконувати накази та розпорядження сільської адміністрації, почали рубати казенний ліс. І власті ввели в село війська.

Перед першою світовою війною (1911 р.) в Геронимівці проживало вже 1025 осіб. Зростає кількість безземельних і малоземельних селян. З 221 двору у 1912 році 28 були безземельні, 59 мали менше десятини, 62 - від однієї до двох десятин і тільки одне господарство мало більше 10 десятин землі.

В грудні 1919 року в селі встановлено радянську владу. Гостро відчувалася нестача продовольства, майже вдвічі скоротилася посівна площа, знизилась врожайність, різко зменшилось поголів'я худоби.

У 2018 році утворено Руськополянську об'єднану територіальну громаду

До складу громади увійшли: Руськополянська сільська рада /село Руська Поляна/ Геронимівська сільська рада /село Геронимівка/.

Постановою Центральної виборчої комісії від 12 жовтня 2018 року №156 призначено вибори депутатів та сільського голови Руськополянської об’єднаної територіальної громади.

23 жовтня 2018 року відбулися вибори сільського голови та депутатів сільської ради у Руськополянській об’єднаній територіальній громаді. Сільським головою обрано Гриценка Олега Григоровича.

Вибори старости ще не відбулися. Виконує обов’язки старости Харченко Василь Олександрович.

Додаткова інформація

 

Сагунівська об'єднана територіальна громада

Детальніше...

Степанківська об'єднана територіальна громада

Адреса: вул. Героїв України, 124, с. Степанки, Черкаського району, Черкаської області,19632

Телефон, факс: (0472) 306-532;

Адреса сайта: http://stepankivska-silska-rada.webnode.com.ua ;  E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Керівництво сільської ради

Чекаленко Ігор Миколайович 

посада: сільський голова

дата народження: 18 лютого 1964 року 

освіта: повна вища, журналіст

телефон: (0472) 306-718

Невгод Інна Миколаївна

посада: секретар сільської ради, виконкому 

дата народження: 15 вересня 1976 року 

освіта: повна вища , практичний психолог 

телефон: (0472) 30-65-32

Мирошніченко Станіслав Васильович

посада: староста села Хацьки 

дата народження: 16 грудня 1981 року 

освіта: інформація уточнюється 

телефон: (0472) 30-65-73

ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН СІЛЬСЬКИМ ГОЛОВОЮ, СЕКРЕТАРЕМ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ, ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

Прізвище, ім`я, по батькові

Посада

Дні прийому

Години прийому

Чекаленко Ігор Миколайович  

 Сільський голова

Понеділок

Четвер

10.00 – 16.00

10.00 – 16.00

 Невгод Інна Миколаївна 

Секретар

Понеділок

Четвер

9.00 – 16.00

9.00 – 16.00


Коротка інформація про  село Степанки: 

Село Степанки Черкаського району Черкаської області є адміністративно-територіальним центром однойменної сільської ради, до якої входять села Степанки та Бузуків, населення якої становить 3188 особи.

Село Степанки розташоване на лівому березі річки Тясмин на відстані 10 км. Від обласного центру м. Черкаси, а село Бузуків – 18км. Площа населеного пункту складає 656га, з них: 508га с. Степанки та 148га с. Бузуків. Згідно по господарського обліку обліковується 1387 садиб, з них 1085 у с. Степанки та 302 у с. Бузуків. День села святкується 14 жовтня. Виникло село в першій половині XVIII століття, коли польська шляхта стала заохочувати до заселення Правобережжя, звільняючи від податків поселенців на 20-30 років, після трагічного періоду Руїни в Україні. Перші сміливці цього краю, яким давали прізвища за їхнім укладом життя, були Королі, Хандусі, Зеленьки, Ситники.

Королі – люди, які нікому не підкорялися і жили як королі.

Хандусі – люди, які володіли магічною силою і їх називали так, бо вони хани духа свого. 

Зеленьки – люди, які володіли знаннями про лікування рослинами і у них завжди було зелено в хаті.

Ситники – люди, які уміли готувати страви, і люди, побувавши в їх хаті, завжди виходили ситими.

Назва села походить, очевидно, від імені першопоселенця Степана (Степанка). 

 
Коротка інформація про  село Хацьки: 

Перша згадка про село Хацьки в офіційних документах датується 1793 роком. Хоча ще в 1622 році в Польській ревізії Черкаського староства пишеться про хутір Хацько. Можна допускати, що люди жили на цій благодатній землі багато раніше, оскільки на території села було знайдено скарб пізньої бронзи (6-7ст.н.е.). До речі, Хацько – це розмовний варіант імені Харитон, що в перекладі  з грецької означає «благодатний» .

Походження назви села має декілька версій. Перша – від імені першого поселенця Хацька,  друга – припущення, що так назвали село поляки, милуючись нашими чепурними білими хатками. А ще в творах Т.Г.Шевченка, де йдеться про наші краї, згадується корчма Хацькеля, за прізвищем якого також могли назвати поселення.

 До сьогодні пам’ятають жителі села стару назву вулиці – Калатур. До наших днів збереглися і інші старі назви – Забрід, тому що за бродом, Комарівка – бо знаходиться у лісі, де багато комарів, Джулаївка – за прізвищем жителя. 

Ще в ХІХ ст. під керівництвом графа Бобринського розпочалось будівництво Одеської гілки залізниці, і село почало розбудовуватись в бік станції. З’явились нові вулиці – Куликівка, Вербівка, Нахалівка, Красовщина та ін. Сьогодні вулиці носять нові назви, але і старі міцно засіли в пам’яті старожилів.

Додаткова інформація

Повернутися до верхньої частини тексту