Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Собко Олексій Петрович

Анонси

До уваги депутатів Черкаської районної ради та депутатів сільських рад Черкаського району щодо е-декларування!

Звертаємо Вашу увагу, що Законом України «Про запобігання корупції» (стаття 3, 45), рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зі змінами) передбачено, що депутати місцевих рад зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі-декларація) за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції (далі-НАЗК).

Наголошуємо, що за звітний 2017 рік така декларація повинна бути подана в термін з 1 січня до 1 квітня 2018 року шляхом заповнення форми на офіційному веб-сайті НАЗК (https://nazk.gov.ua) в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Єдиний державний реєстр). 31 березня 2018 року є останнім днем подання декларації за звітний 2017 рік.

Слід відмітити, що при вході до електронної системи декларування офіційного веб-сайту НАЗК міститься перелік із 16 акредитованих центрів сертифікації ключів, що дає змогу отримати електронний цифровий підпис суб’єкту декларування за певних умов самостійно.

Також звертаємо увагу, що лише наявність електронного цифрового підпису дасть можливість заповнити та подати електронну декларацію.

Відповідальність за порушення вимог фінансового контролю щодо подання е-декларації визначено статтею 1726 Кодексу України про адміністративні порушення. Крім того статтею 366¹ Кримінального кодексу України визначено кримінальну відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації.

Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю затверджено рішенням НАЗК від 11.08.2016 № 3 (із змінами) та знаходиться за адресою https://nazk.gov.ua/deklaraciya офіційого веб-сайту НАЗК.

Додатково повідомляємо, що відповідно до статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», у разі відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента відповідний суб’єкт декларування зобов’язаний у десятиденний строк письмово повідомити про це НАЗК у встановленому ним порядку, із зазначенням номера рахунка і місцезнаходження банку-нерезидента. Такий порядок та форму повідомлення затверджено рішенням НАЗК від 06.09.2016 № 20.

Також у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, вищезазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це НАЗК. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру та оприлюднюється на офіційному веб-сайті НАЗК шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Єдиного державного реєстру через власний персональний кабінет.

Головне пам’ятати про те, що навіть після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (зокрема припинення депутатської діяльності), вищезазначені суб’єкти декларування зобов’язані подати декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а також у наступному році після припинення такої діяльності в установленому Законом України «Про запобігання корупції» порядку.

 


  • Загальні рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр)

 

       Більш детальніше можна ознайомитися ТУТ.

 

  • НАЗК презентує навчальний онлайн курс для суб'єктів декларування

       Ознайомитися з навчальним онлайн курсом можна за посиланням