Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Уряд повторно вносить до Парламенту необхідні для країни законопроекти

Шановні ветерани!

28 липня 2014 року під час брифінгу Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зауважив, що Кабінет Міністрів України повторно вносить до Верховної Ради України необхідні для країни законопроекти нагадавши, що 24 липня внаслідок непрогнозованого розпаду коаліції були провалені ключові закони, необхідні для країни. Серед них – проекти змін до Державного бюджету України на 2014 рік, Податкового кодексу, а також закон про спільну експлуатацію й модернізацію газотранспортної системи України.

Він наголосив, що провал цих законопроектів тягне за собою відсутність фінансування українських Збройних Сил, а також матиме наслідком відсутність коштів на відновлення інфраструктури східних областей і «підтримку в цілому України». Арсеній Яценюк повідомив, що провів розмову з директором-розпорядником Світового банку та МВФ: «Неухвалення цих законодавчих актів – це зрив програми з Міжнародним валютним фондом та Світовим банком».

Арсеній Яценюк звернувся до всіх членів Парламенту «незалежно від їхнього політичного окрасу та бажання виграти на наступних парламентських виборах прийти в четвер у Верховну Раду України і проголосувати за ті закони, які необхідні українській державі».

Глава Уряду окремо зупинився на основних моментах законопроектів, що Уряд вносить до Парламенту.

Незважаючи на те, що через війну на сході України витрачаються мільярди гривень, «що через присутність російських терористів і російської армії на кордонах України і всередині України іноземні інвестори звернули свою активність і очікують стабілізації ситуації», Уряд України знайшов можливість не зменшувати соціальні витрати, «не скорочувати фактичний розмір заробітних плат, не відправляти всіх у неоплачувані відпустки, а залишити рівень соціального забезпечення, який був».

За словами Арсенія Яценюка, Міністерство фінансів оприлюднило всю інформацію про використання 8 мільярдів гривень із коштів резервного фонду Державного бюджету, що пішли на підтримку українських Збройних Сил. Він зауважив, що в проекті змін до Держбюджету Уряд пропонує додаткове фінансування для українських Збройних Сил, Національної гвардії і всіх задіяних в антитерористичній операції у розмірі 9,1 мільярда гривень.

«Друга стаття витрат – це відновлення сходу України. Ми пропонували близько 8 мільярдів гривень. Але після коригування до кінця поточного року ми передбачаємо суму в розмірі 3,3 мільярда гривень на відновлення знищеної інфраструктури Сходу», – повідомив він. Окрім того, проект змін до Держбюджету передбачає виділення окремо мільярду гривень на соціально-економічний розвиток регіонів.

Щодо рішень стосовно збалансування бюджету та зменшення витрат, Арсеній Яценюк повідомив: «Народні депутати України і члени Кабінету Міністрів – всі будуть сидіти на голому окладі. Це мінус 400 мільйонів гривень по центральних органах виконавчої влади».

Уряд України також пропонує скоротити витрати на утримання всіх контролюючих органів і інспекцій на 70%. Глава Уряду зазначив, що зараз в Україні близько 80 різного роду інспекції, контролюючих інстанцій, установ, що ніяким позитивним чином не впливають на розвиток української економіки: «Уряд пропонує заборонити проведення всіх видів перевірок, окрім Державної фіскальної служби і тих перевірок, які потребують безпосередньо персонального рішення Уряду».

Проект змін до Держбюджету передбачає введення тимчасового податку – військового збору розмірі 1,5% додатково до податку на доходи фізичних осіб. Цей тимчасовий податок вводиться лише до кінця поточного року та буде спрямований на фінансування Збройних Сил.

«Окремий блок питань, який викликає найбільший супротив в стінах Парламенту, – це оподаткування надприбуткових бізнесів», – зазначив Глава Уряду, нагадавши, що чотири місяці тому при ухваленні в Парламенті законодавчого пакету Уряду «вдалося оподаткувати тільки одного олігарха на прізвище Ахметов – в чотири рази була збільшена рентна ставка на руду».

«Зараз ми хочемо зробити те, що не вдалося зробити чотири місяці тому через відсутність голосів у Парламенті, – додаткові рентні платежі на нафту й газ – на те, що є надприбутковим», – сказав він та додав, що Уряд готовий далі переглядати рентну ставку на руду «в тому випадку, якщо ставки на руду на конкурентних ринках, в першу чергу Росії, відповідають українським».

Щодо заходів зі стимулювання, Глава Уряду підкреслив, що Кабінет Міністрів буде не тільки оподатковувати свердловини, але й давати можливість відкривати нові, збільшувати обсяг видобутку: «Тому до Парламенту вноситься пропозиція щодо звільнення на період до року від рентних платежів нових свердловин, тільки за умови, якщо ці кошти від ренти будуть прямо поступати на спецрахунки і відправлятися на буріння нових свердловин. Щоб не казали, що Уряд тільки закручує гайки. Ні – ми даємо можливість працювати, тільки чесно і прозоро».

Окремо на розгляд Уряду Арсеній Яценюк внесе пропозицію щодо визначення мінімальної ціни на природний газ і нафту, з якої сплачуються податки.

Стосовно боротьби з податковими ямами, Арсеній Яценюк повідомив, що до Парламенту вноситься законопроект про введення спеціальних рахунків з податку на додану вартість: «Оціночно протягом року крадеться з Державного бюджету податку на додану вартість близько 12 мільярдів гривень. Це найбільш скромні підрахунки». За словами Глави Уряду, запропонована Кабміном модель дасть можливість всім чесним платникам податків як платити ПДВ, так і отримувати відшкодування податку.

Арсеній Яценюк також повідомив, що Уряд пропонує зменшити ставку оподаткування єдиним соціальним внеском і при цьому розширити базу оподаткування: «Для того, щоб детінізувати заробітні платні, збільшити доходи, знищити тіньовий оборот капіталів і коштів».

Щодо законопроекту про реформування системи управління газотранспортною системою України, Арсеній Яценюк нагадав, що цей проект закону передбачає, що ГТС залишається в державній власності, а оператором ГТС може бути виключно компанія, в якій держава володіє контрольним пакетом акцій – 51%.

«Інші 49% – виключно компанії з Європейського Союзу та Сполучених Штатів Америки, які мають відповідну сертифікацію і ліцензування. Остаточний перелік учасників такої операторської компанії затверджується Верховною Радою України. Такі були їхні вимоги, хоча це не конституційно. Для того, щоб цей законопроект був прийнятий, щоб росіяни не будували Південний потік, щоб збільшити доходи української газотранспортної системи, прокачку газу і щоб країна не замерзла, – нам потрібно повернутися до цього закону і перестати підігравати росіянам в стінах українського Парламенту», – наголосив Глава Уряду.

– Якщо ми це приймаємо, ми маємо чим фінансувати Збройні Сили, відновлювати Донецьк і Луганськ, як допомагати всій Україні, і ми отримуємо від Міжнародного валютного фонду і Світового банку 1,5 мільярда доларів США. Якщо ми це не приймаємо, то ми це все не отримуємо. І тому моя категорична вимога – прийти в парламент і проголосувати. На їхні рейтинги це ніяк не вплине. Це політична відповідальність Уряду України, і ми цю відповідальність на себе взяли, – підсумував Прем’єр-міністр України.

Відділ інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації
виконавчого апарату районної ради