Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

ОКРЕМІ РЕГІОНИ ПОВИННІ МАТИ БІЛЬШЕ ПОВНОВАЖЕНЬ

герб Черкаського району

30 квітня відбулося засідання Консультативно-координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради. Побував на ньому й голова районної ради Анатолій Яріш.

У ході засідання зазначалося, що нині основою побудови країни європейського зразка мають стати зміни до Конституції. Насамперед, це запровадження трьохрівневої системи адміністративно-територіального устрою України – область, район, громада – з повсюдністю місцевого самоврядування; передача функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня; розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності; чітке забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами, в тому числі через їх участь в загальнодержавних податках; ліквідація державних адміністрацій і створення натомість державних представництв з контрольно-наглядовими і координаційними, а не виконавчими функціями.

Отже, чим менш централізованою є система влади, чим більше можливостей мають місцеві громади – тим більше можливостей для розвитку мають окремі території. Тож сьогодні основним завданням є подолати стару систему, змінити Бюджетний і Податковий кодекси, що дасть територіальним громадам необхідні фінансово-економічні ресурси через те що значна кількість податків надходитиме в бюджети громад.

Такі пропозиції щодо змін до Основного закону були підготовлені Мінрегіоном на основі положень Європейської Хартії місцевого самоврядування, пропозицій вітчизняних експертів з урахуванням позиції польських експертів, які мають успішний досвід впровадження цієї реформи.

Текст нової редакції планується погодити до 25 травня цього року, аби народ України знав, із якими повноваженнями буде обраний новий український Президент.

Оксана ШВЕД