Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Україна соборна. Разом до перемоги!

Україна соборна. Разом до перемоги!

105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути “самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу”.

Через невдачу Української революції 1917–1921 років державність зберегти не вдалося. Як наслідок, українці змушені були кількаразово відновлювати її в боротьбі.

Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі, що увінчав соборницькі прагнення українців розділених кордонами тогочасних імперій.

Соборність – це територіальна цілісність держави та духовна консолідація, згуртованість громадян, не залежно від національності. Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є ще й обов’язковою передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії. Соборність буде справжньою і досконалою після перемоги над російським агресором.

Сьогодні Соборність для України – деокупація всіх територій України, захоплених ворогом, відновлення єдності із Донеччиною, Луганщиною та Кримом. Соборність – мета Перемоги. Ми монолітні у боротьбі проти ворога. В єдності наша сила!