Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Сьогодні День пам'яті жертв політичних репресій комуністичного та тоталітарного режимів

Сьогодні День пам'яті жертв політичних репресій комуністичного та тоталітарного режимів

Система державно-політичної влади до кінця 80-років регулювала абсолютно всі сфери життя громадян колишнього радянського союзу, намагаючись їх підкорити поставленим згори політичним цілям. Для цього було напрацьовано ряд методів і механізмів, зокрема обов’язкове вивчення російської мови, створення різних організацій, які постійно працювали над підтриманням ідеології: посвячення найменших у жовтенята, трохи старших - у піонери, а потім - у комсомол і члени партії…

І жодного терпіння до незгоди чи інших поглядів на життя. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, вислання, каторгу або ж примусово проходили психіатричне лікування.

Наджорстокі репресії, включаючи голодомор, сталінський режим і його підручні здійснювали в Україні у 30-х роках. Радянська влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів, деякі архіви до цього часу залишаються засекречені.

Одним із символів тих страшних подій став Биківнянський ліс під Києвом - місце таємних поховань органів НКВД УРСР впродовж 1937-1941.

Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація. Масові репресії мали упокорити населення шляхом масового терору, утвердити авторитарний стиль керівництва та здійснити «кадрову революцію», ліквідувавши реальних і потенційних політичних опонентів.

Більшість громадян, засуджених за політичними звинуваченнями, не отримали повної реабілітації, а їхні права не були повністю відновлені. Закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» був прийнятий у 1991 році. Але оскільки цей закон ухвалювався ще в УРСР, то певна частина цих репресій все ще визнавалася «обґрунтованими». І лише у 2015 році Україна засудила злочини комуністичного тоталітарного режиму, розширивши коло осіб, які підпадають під реабілітацію.

Не минуло й століття, а Україна знову ж на тому шляху денацифікації та денаціоналізації… І знову тисячі покладених життів за право бути собою, за право жити на своїй землі, за право вільного вибору! УКРАЇНА І ЦЬОГО РАЗУ ПЕРЕМОЖЕ!