Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Шановні жителі територіальних громад Черкаського району

Шановні жителі Черкаського району

Прохання утриматись від спалювання залишків рослинності на присадибних ділянках.

Адже такі спалювання призводять до великої біди та завдають шкоди довкіллю, здоров’ю людини.

Особливо, коли на вулиці суха та вітряна погода, невеличка жаринка може бути віднесена на десятки метрів і виникне пожежа там, де не очікували, де немає можливості її самотужки погасити.

Черкаський район має сумну статистику, яка містить не лише матеріальні збитки, загибель диких звірів, а й людські жертви.

Прийнято ряд законів, правил, які забороняють спалювати залишки рослинності. Збільшено розміри адміністративної відповідальності. Під час воєнного стану вчинення підпалів визнається диверсією, і за це передбачена кримінальна відповідальність.

Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність. Відтепер штраф за порушення громадянами вимог пожежної безпеки в лісах  складає від 90 до 270 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1530 – 4590 грн.); штраф за випалювання громадянами стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах складає 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн.)

Тому, будьте свідомими і відповідальними. Адже одна іскра може спричинити масштабні пожежі з непередбачуваними наслідками!