Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

В Черкаській районній раді проведено зустріч голів районних рад

В Черкаській районній раді проведено зустріч голів районних рад

 

Голови районних рад Звенигородського району Сергій СТРУК та Золотоніського району Борис ЄВМИНА завітали до свого колеги голови Черкаської районної ради Олександра ВАСИЛЕНКА з метою обговорення ситуації щодо подальшої діяльності районних рад. Ця зустріч відбулася задля підведення підсумків діяльності депутатського корпусу за цей рік та напрацювання планів на прийдешній рік.

На початку наради обговорено питання щодо критичної ситуації в органах місцевого самоврядування районного рівня, яка стала наслідком проведення реформ з децентралізації. Виконуючи вимоги чинного законодавства районними радами майже завершено передачу майна територіальним громадам, яке знаходилося у спільній власності територіальних громад. Також змінені норми Бюджетного кодексу України, які розмежовують видатки між місцевими бюджетами, з урахуванням критеріїв повноти надання публічних послуг та наближення їх до безпосереднього споживача. Більше того, районні бюджети виключені зі статті Бюджетного кодексу України, яка передбачає можливість отримання базової дотації горизонтального вирівнювання податкоспроможності бюджетів місцевого самоврядування. Разом з тим повноваження, надані районним радам Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" не змінилися, не внесені зміни і до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад". Тому депутати районних рад все частіше запитують, яким чином виконувати свої повноваження, реалізовувати накази виборців?

В Черкаській районній раді проведено зустріч голів районних рад

У прийнятому нещодавно Законі України ″Про державний бюджет України на 2022 рік″, вперше за всю історію діяльності районних рад, передбачено субвенцію на їх фінансування в розмірі 154 мільйони гривень. Якщо відмітити що в Україні 119 районних рад то можна приблизно порахувати скільки коштів матимуть районні ради. Не рятує ситуацію і масове вивільнення працівників виконавчих апаратів районних рад. Виділення коштів з державного бюджету лише відтерміновує, ще на квартал, і жодним чином не вирішує нагальних проблем.

Підсумовуючи, голови районних рад висловили сподівання, що вище керівництво країни відшукає зважене рішення, яке надасть можливість депутатам районних рад повноцінно і ефективно здійснювати надані законом повноваження.

Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради