Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Серед найголовніших, найганебніших порушень прав людини в сучасному світі є злочин, який має багато назв – «рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми».

15 листопада 2000 року Комісія з прав людини ООН визначила торгівлю людьми як сучасну форму рабства.

Торгівля людьми є однією з галузей кримінального бізнесу, що розвивається найбільш стрімкими темпами в світі, дає мільйонні прибутки і поступово витісняє торгівлю зброєю та наркотиками.

Торгівля людьми – це кримінальний злочин, який карається згідно з Кримінальним кодексом України позбавленням волі на строк від 3-х до 15-ти років.

Сучасні форми експлуатації та нові виклики, що їх переживає світ і Україна зокрема, створюють загрозу потрапляння у ситуацію торгівлі людьми практично всіх соціальних груп населення. Низка факторів, а саме: збройний конфлікт на сході країни, підвищення рівня мобільності населення, поява внутрішньо переміщених осіб та пов’язані з цими факторами трудова міграція населення, економічна нестабільність, зростання рівня безробіття, поширення в країні COVID-19, сприяють, на жаль, поширенню цього злочину. Усі ці фактори штовхають громадян України на пошуки роботи за кордоном навіть без знання мови і правових знань, без належної кваліфікації, на нелегальних умовах, що, водночас, зумовлює їх перехід до груп ризику.

Проблема торгівлі людьми залишається актуальною для України з часів здобуття нею незалежності.

Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми. За даними дослідження, проведеного на замовлення МОМ, понад 260 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.

Завдяки співпраці обласної державної адміністрації з благодійною організацією «100% Життя Черкаси» в області на сьогодні 13 осіб, які потрапили в ситуацію торгівлі людьми, одержали статус постраждалої особи. З них 7 осіб постраждали від трудової експлуатації, 6 – втягнуті в злочинну діяльність. Постраждалим надано медичну, психологічну, соціальну та правову допомоги як від державних структур, так і від благодійної організації «100% Життя Черкаси».

За інформацією Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації