Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Підготовка до 200-річчя Тараса Шевченка триває по всій Україні

В.Рибак: Питання внесення змін до Конституції має розглядатися відповідно до Основного закону та чинного законодавства

Днями, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про запровадження нової відзнаки – пам’ятного нагрудного знаку «200 років від дня народження Тараса Шевченка». Постановою затверджено ескіз та опис відзнаки, встановлено порядок відзначення ювілею.

Відзначатимуться цією почесною відзнакою громадяни України та громадяни інших держав за значний особистий внесок у розвиток культури і мистецтв, освіти і науки, інформаційної та видавничої сфери, зміцнення міжнародних відносин у гуманітарній сфері.

Передбачено виготовити тисячу нагрудних знаків.

Також нещодавно, на брифінгу заступник міністра культури Віктор Балюрко наголосив, що з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка проведено велику кількість заходів, як у регіонах, так і в столиці України.

Зокрема, Віктор Балюрко повідомив, що в Національному музеї Тараса Шевченка у м. Київ ремонтно-реставраційні та оздоблювальні роботи проводять майже цілодобово, з графіком виконання до 20 лютого. А з 20 лютого заплановано розпочати монтаж оновленої експозиції музею Шевченка.

Реставраційні роботи ведуться на Тарасовій горі у м. Каневі та у селах Моринці і Будище Звенигородського району Черкащини.

Триває вишивання 7-метрового рушника «Обнімітеся ж, брати мої...», що має завершитися наприкінці року. Рушник вишивають на старовинному полотні довжиною сім метрів, виготовленому з конопель.

Вишивання першого фрагменту рушника розпочалась у с. Шевченкове на Черкащині восени минулого року. На сьогодні до акції вже долучилися Волинська, Житомирська, Київська, Кіровоградська та Тернопільська області. Уже 15 лютого роботу над його створенням продовжать у Вільнюсі; 18-19 березня у Москві. Завершення акції планується в Українському домі в Києві у травні.

Згодом рушник зберігатимуть у благодійному фонді «Український рушник».

Відділ інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації
виконавчого апарату районної ради