Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

День працівників ракетно-космічної галузі України

День працівників ракетно-космічної галузі України

12 квітня в Україні відзначають День працівників ракетно-космічної галузі України. Свято присвячене першому в історії польоту людини в космос. Професійне свято працівників ракетно-космічної галузі України відзначається відповідно до Указу Президента України № 230/97 від 13 березня 1997 року.

Серед знакових досягнень у період незалежності України – політ першого космонавта Леоніда Каденюка на космічному кораблі ”Коламбія” (США), який під час 16-денної місії провів 10 наукових експериментів із космічної ботаніки, реалізація комерційних проектів ”Морський старт”, ”Наземний старт”, ”Дніпро”, ”Єгиптсат-1”.

Та й світова мікросупутникова революція почасти відбулася саме завдяки конверсійній ракеті-носію ”Дніпро”, за допомогою якої у 2014 році виведено на орбіту 33 космічних апарати і встановлено світовий рекорд. А спільний із США, РФ та Норвегією проект ”Морський старт” у 2008 році Міжнародним астронавтичним конгресом (МАК) було визнано ”проривним проектом року”. Слід відзначити важливість участі наших провідних підприємств у європейському проекті ”Вега” та в американському — ”Антарес”. Створено вітчизняну законодавчу базу – Космічне право України, що нараховує понад 150 законів, указів президента та постанов Кабінету міністрів, у тому числі п’ять національних і державних космічних програм, що були закріплені законодавчо, та велика кількість міжнародних угод і меморандумів.

Приємно відзначити, що Україна входить до 10-ти країн світу, які мають повний цикл виробництва ракетно-космічної техніки: ракет-носіїв, двигунів і супутників. Галузь залишається однією із небагатьох конкурентоздатних перш за все завдяки тому, що наші провідні підприємства є активними гравцями на світовому ринку, бо випускають високотехнологічну продукцію із дуже високою доданою вартістю. Ракетно-космічна сфера більше ніж на 80% експортно орієнтована і може бути локомотивом інших високотехнологічних галузей України.

Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради