Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Голова Черкаської районної ради Микола Смірнов про бюджет Черкаського району на 2014 рік.

Голова Черкаської районної ради Микола Смірнов про бюджет Черкаського району на 2014 рік.

Рік 2013 був непростим, по-особливому напруженим і багатовимірним і разом з тим доволі плідним. Його головний підсумок, на моє переконання, полягає, насамперед, у зміцненні позитивних тенденцій економічного й соціального розвитку нашого району.

Районна рада, районна державна адміністрація доклали до цього відчутних зусиль, засвідчили свою неослабну увагу до найскладніших, найзлободенніших проблем сьогодення. Звичайно, жодних підстав для будь-якого самозаспокоєння немає, хотілося б досягнути більшого, але повторюю, і зроблено чимало.

Сьогодні не буде перебільшенням сказати, що ми маємо дієздатну районну раду високого інтелектуального і професійного рівнів. Серед депутатів – керівники сільськогосподарських підприємств, працівники промисловості, транспорту, підприємці, представники охорони здоров’я, освіти, працівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

За той час, що минув від виборів, проведених в жовтні 2010 року, депутати районної ради склали серйозний екзамен на зрілість, довели свою здатність працювали продуктивно, знаходити виважені шляхи вирішення питань. Розуміння, що інтереси громадян вищі за політичні амбіції, дозволило депутатам знайти спільну мову і на останній сесії, що відбулася 31 січня, прийняти районний бюджет на 2014 рік та програму економічного і соціального розвитку району на 2014 рік.

Враховуючи прогнозні показники економічного та соціального розвитку району обсяг доходів районного бюджету на 2014 рік обраховано в сумі 265,0 мільйонів гривень.

Очікується, що доходи загального фонду районного бюджету зростуть на 17,6 відсотків ( на 39 млн. грн.), в тому числі за рахунок власних і закріплених доходів на 12,0 відсотків ( на 3,9 млн. грн.).

Загальна сума надходжень податку на доходи фізичних осіб визначена по району на рівні 54,5 мільйонів гривень ( темп росту 12,3 відсотка), з яких до районного бюджету буде зараховано 36,3 мільйонів гривень. (інші 18,2 мільйони надійде в бюджети сіл)

Виходячи із фінансових ресурсів, обсяг видаткової частини районного бюджету на 2014 рік визначено у сумі 265,0 млн. грн., з яких 254,6 млн. грн. – видатки загального фонду, 10,4 млн. грн. – видатки спеціального фонду.

Видаткова частина загального фонду районного бюджету на 2014 рік зросте на 21,2 мільйони гривень або на 9,1 відсотка.

У бюджеті району збережена соціальна спрямованість.

Видатки зростуть:

• на освіту на 7,7 мільйона гривень;

• на охорону здоров’я на 3,4 мільйона гривень;

• на соціальний захист на 1,6 мільйона гривень;

• на утримання закладів культури 1,2 мільйона гривень;

• на розвиток фізичної культури і спорту на 95 тисяч гривень;

• субвенції на надання пільг і субсидій на 10 мільйонів гривень.

У спеціальному фонді заплановані субвенції з державного бюджету на ремонт доріг комунальної власності в сумі 1,9 мільйона гривень та на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в сумі 5,5 мільйона гривень.

За кошти місцевий бюджетів заплановано провести ремонт доріг комунальної власності на суму 725,3 тис. грн.

Разом з тим, ми плануємо залучати кошти бюджетів розвитку сільських рад, соціальних угод, спонсорські кошти для вирішення соціально-захищених проблем населених пунктів:

• продовження будівництва стаціонарного корпусу Черкаської районної лікарні с. Червона Слобода;

• реконструкцію дитячого садка с. Степанки;

• реконструкція дитячого садочку в с. Леськи;

• за рахунок державних субвенцій провести будівництво підводного газопроводу с. Думанці;

• капітальний ремонт стадіону в с. Руська Поляна;

• добудова глядацької зали Будинку культури с. Свидівок;

• будівництво другої черги стадіону в с. Білозір’я;

• будівництво 5 спортивних майданчиків з тренажерним обладнанням у селах;

• забезпечення шкільним автобусом загальноосвітньої школи с. Думанці;

• відкриття 2 додаткових груп в дошкільних навчальних закладах с. Білозір’я та с. Червона Слобода;

• часткова заміна шкільних меблів у загальноосвітніх школах.

Звичайно, є ще багато проблем, над вирішенням яких потрібно працювати, час вимагає, щоб ми ще більше активізували свою роботу. Адже життя на місці не стоїть, а разом з ним коригуються і підходи до розв’язання тих чи інших проблем.