Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Дорогі наші ветерани! Шановна громадо!

Дорогі наші ветерани! Шановна громадо!

Прийміть щирі і сердечні вітання з нагоди 77-ї річниці визволення Черкаського району від нацистських окупантів у Другій світовій війні.

День визволення – це знаменна дата в історії нашого району і в житті кожного з нас.

В далекому серпні 1941 року Черкаський район був окупований нацистськими військами. 887 днів тривала окупація сіл нашого району. Більше 10 тисяч жителів району загинуло в роки війни, а визволення району тривало 84 дні і супроводжувалось жорсткими боями. За мужність і героїзм, проявлені в боях із ворогом в роки Другої світової війни, дванадцятьом жителям району присвоєно звання Героя Радянського Союзу, а двом присвоєно Кавалера 3 - х орденів бойової Слави.

Величезні зусилля були здійснені для звільнення Черкаських земель від фашистської окупації. У 45 братських могилах на території нашого району поховано 3443 воїни. З них тільки половина імен відомо.

Тож свята пам’ять про тих, хто своїм високим зразком мужності, сили духу, самопожертви, тяжкої ратної праці віддав життя за свободу Вітчизни. Тому для нас найвищим законом буття є вірність їх священній справі і нетлінній пам’яті, довічна синівська шана і повага.

Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради