Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Окремим категоріям пенсіонерів перераховано пенсію з першого грудня

Окремим категоріям пенсіонерів перераховано пенсію з першого грудня

Масовий перерахунок пенсії з першого грудня проведено у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб до 1 769 грн, відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

Збільшенню підлягають:

- пенсія, призначена в мінімальному розмірі

- для непрацюючих пенсіонерів, які мають повний страховий стаж;

- мінімальні пенсійні виплати та підвищення, встановлені до пенсії, що розраховуються з прожиткового мінімуму(шахтарям, учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни);

- пенсії за особливі заслуги перед Україною;

- мінімальні розміри пенсій особам з інвалідністю, стосовно яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та особам з інвалідністю із числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС;

- підвищення учасникам бойових дій, інвалідам війни,  членам сімей ветеранів війни, жертвам нацистських переслідувань;

- розмір максимальної пенсійної виплати;

- надбавка донорам.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсія в разі втрати годувальника, яка призначається членам сімей військовослужбовців, не може бути нижчою від двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Із першого грудня 2020 року у зв’язку зі зростанням показника прожиткового мінімуму мінімальна пенсійна виплата в разі втрати годувальника за військовим законом зросте на 114 гривень та становитиме 3 538 гривень (1769 грн х 2).

Розміри підвищення пенсій з 1 грудня 2020 року кожному пенсіонеру визначається індивідуально й залежно від того, яку складову пенсійної виплати перераховують.

У Черкаській області в автоматизованому режимі перераховано 338 729 пенсійних справ. Додаткові видатки становлять 6 373 тис грн, середній розмір підвищення – 30,09 грн.

За інформацією відділу обслуговування громадян № 3 управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області