Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Електронні сервіси Пенсійного фонду України – сервіси майбутнього

Електронні сервіси Пенсійного фонду України –
 сервіси майбутнього

Безпека отримання послуг для пенсіонерів – один із ключових напрямів, на яких сфокусована увага працівників Пенсійного фонду. Під час пандемії використання онлайн-сервісів сприяло ефективній, якісній та швидкій роботі зі страхувальниками, застрахованими особами та пенсіонерами.

Електронний формат надання послуг – це можливість заощадити час та вирішити чимало питань дистанційно. Слід зазначити, що на Черкащині понад 60 тисяч осіб є користувачами вебпорталом Пенсійного фонду України. Із початку року кількість зросла майже на 10% (зареєструвалася 5 721 особа). Пенсійний фонд постійно працює над тим, аби нові сервіси на вебпорталі спрощували отримання послуг громадянам.

Такими сервісами, зокрема, є:

 Пенсійний калькулятор

 Електронна трудова книжка

 Автоматичне призначення пенсії

 Мобільний застосунок «Пенсійний фонд»

Пенсійний калькулятор, який дозволяє самостійно розрахувати розмір майбутньої пенсії. Орієнтований на громадян, які ще не є пенсіонерами. При обчисленні страхового стажу та заробітної плати використовуються дані, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, ведення якого здійснює Пенсійний фонд України. Користувачі сервісу також можуть додатково внести періоди трудової діяльності та інші дані, що використовуються для призначення пенсії.

40 % усіх наданих консультацій стосуються саме цього сервісу. Під час усного консультування громадян фахівці Фонду рекомендують скористатися сервісом «Пенсійний калькулятор» для самостійного прогнозного розрахунку пенсії за даними, що містяться в Реєстрі застрахованих осіб.

Електронна трудова книжка – усуне можливі негативні наслідки втрати паперової трудової книжки, її фізичного пошкодження, ризики фальсифікації та внесення недостовірних відомостей. Ведення трудової діяльності працівника в електронній формі також є передумовою для запровадження автоматичного призначення пенсій та соціальних виплат.

Автоматичне призначення пенсії – призначення пенсії за фактом досягнення пенсійного віку. Сервіс дозволяє надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію завчасно, без будь-яких часових обмежень. Пенсію буде призначено автоматично при досягненні громадянином пенсійного віку з урахуванням усіх наявних у Пенсійному фонді України даних та поданих документів.

Мобільний застосунок «Пенсійний фонд» – надає доступ громадянам до електронних сервісів Пенсійного фонду України з мобільних пристроїв (телефон, планшет). Використовуючи застосунок, можна повноцінно користуватись своїм особистим електронним кабінетом на вебпорталі Фонду – отримувати усю необхідну інформацію про заробітну плату та страховий стаж, переглядати дані електронної пенсійної справи, Електронного реєстру листків непрацездатності, в онлайн-режимі переглядати відомості електронної трудової книжки, звертатись до Фонду та отримувати відповіді

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області