Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Що передбачає Державна стратегія регіонального розвитку на 2021-2027 роки, яку затверджено КМУ

Що передбачає Державна стратегія регіонального розвитку на 2021-2027 роки, яку затверджено КМУ

Кабінет Міністрів України затвердив Державну стратегію регіонального розвитку на 2021-2027 роки, проект якої розроблено Мінрегіоном на виконання Закону України «Про засади державної регіональної політики» та Указу Президента України від 20 вересня 2019 р. № 713 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції». Про це йдетьсяч на офіційному сайті Мінрегіону.

Проект Стратегії підготовлено у співпраці з Офісом Президента України, центральними та місцевими органами виконавчої влади, асоціаціями органів місцевого самоврядування, проектами та програмами міжнародної технічної допомоги.

У Стратегії виділено типи функціональних територій, на яких фокусуватиметься державна регіональна політика протягом наступного планового періоду, проведено картографування та моделювання зазначених типів територій шляхом використання ГІС-технологій.

Стратегією передбачені завдання для посилення інтегруючої ролі міських агломерацій, що є територіями концентрації населення, капіталу та бізнесу, а також центрами тяжіння для навколишніх територій.

Крім того, передбачено посилення використання потенціалу малих та середніх міст, що є центрами економічного зростання.Окремої уваги також заслуговують монофункціональні міста, де внаслідок занепаду профільних галузей спеціалізації спостерігаються негативні соціально-економічні процеси і явища.

Для розвитку сільських територій у несприятливих умовах передбачається робота щодо розвитку малого та середнього підприємництва, диверсифікація сільськогосподарського виробництва, відновлення традиційних місцевих ремесел.

Що передбачає Державна стратегія регіонального розвитку на 2021-2027 роки, яку затверджено КМУ

Для досягнення поставлених цілей та реалізації Державної стратегії критично важливим є наявність цільового спрямування коштів державного бюджету, тому Мінрегіон вже підготував відповідний законопроект щодо реформування ДФРР та надіслав на погодження зацікавлених сторін. Після офіційного погодження він буде внесений на розгляд Уряду.

Ефективна державна регіональна політика неможлива без якісних регіональних стратегій, тому Мінрегіон розпочинає разом з обласними державними адміністраціями роботу щодо оновлення регіональних стратегій, щоб привести їх у відповідність до Державної. Безумовним пріоритетом, визначеним Стратегією, є стимулювання економічного розвитку регіонів – інвестування у проекти регіонального розвитку, які мають на меті розвиток регіонів, створення умов для залучення інвестицій та додаткових робочих місць. У цьому і полягає ключове завдання державної регіональної політики – стимулювання економічного розвитку та зменшення диспропорцій між регіонами.

На думку Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, агенції регіонального розвитку мають стати спроможними та ефективними інституціями в кожній області.

Міністр також акцентував увагу на тому, що запропонована програма містить амбітні цілі та завдання, і має бути реалізована. «Тому виконання Стратегії потребує консолідації зусиль центральних та місцевих органів влади, підтримки Парламенту та Президента, свідомої участі суспільства та громадян. Розвиток регіонів – поза політикою, а реалізація державної стратегії є обов’язковою передумовою успішної, сильної та спроможної держави», – підкреслив Олексій Чернишов.

Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради