Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

В районі проведено «круглий стіл» з нагоди Дня українських миротворців

В районі проведено «круглий стіл» з нагоди Дня українських миротворців В районі проведено «круглий стіл» з нагоди Дня українських миротворців

Згідно з постановою Верховної Ради України, починаючи з 2013 року, щорічно 15 липня на державному рівні відзначається День українських миротворців.

У 1992 році з метою врегулювання конфлікту та захисту цивільного населення на території колишньої Югославії були розташовані сили Організації Об’єднаних Націй. Генеральний секретар ООН звернувся до керівництва України з проханням введення українських військових до складу сил ООН у зоні югославського конфлікту. Верховна Рада України прийняла постанову «Про участь батальйону збройних Сил України у Миротворчих силах ООН в зонах конфліктів на території колишньої Югославії». За наказом Міністра оборони України сформовано миротворчий підрозділ – 240 окремий спеціальний батальйон. 42 військовослужбовці, які прибули двома літаками до Сараєво, потрапили в епіцентр бойових дій.

Починаючи з 1992 року, українські миротворці брали участь ще у багатьох миротворчих операціях, зокрема: Косово, Боснія і Герцеговина, Східна Славонія, Ангола, Македонія, Гватемала, Таджикистан, Афганістан, Кувейт, Сьєра-Леоне, Придністров’я, Ірак, Ліван, Ефіопія і Еритрея, Судан, Кот-д’Івуар, Демократична Республіка Конго та ін. І, не зважаючи на складність ситуацій, часом ціною власного життя, миротворці виконували поставлені завдання. Черкаський район має власних героїв - учасників бойових дій на території інших держав.

Сьогодні у Черкаській районній державній адміністрації відбулося засідання «круглого столу» з учасниками миротворчих місій. Участь у засіданні взяли учасники бойових дій (миротворчих операцій), керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в районі.

В районі проведено «круглий стіл» з нагоди Дня українських миротворців В районі проведено «круглий стіл» з нагоди Дня українських миротворців

На початку заходу голова райдержадміністрації Володимир КЛИМЕНКО та заступник голови районної ради Сергій СТЕПАНЮК подякували миротворцям, які у різні роки брали участь у врегулюванні воєнних конфліктів з миротворчою місією, за проявлену мужність, витримку, відданість державі, активну громадянську позицію.

У ході засідання голова Черкаської районної державної адміністрації Володимир Клименко та заступник голови Черкаської районної ради Сергій Степанюк відзначили Почесними Грамотами Черкаської районної ради і Черкаської районної державної адміністрації Віталія Дядюру, учасника бойових дій з Червоної Слобди та Миколу Ковальського з Геронимівки. Подякували за високу відповідальність та самовіддане виконання військового обов’язку.

Про забезпечення пільговими ліками ветеранів війни (учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни) поінформувала головний лікар КНП «Черкаський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Черкаської районної ради Ганна ПАНТЮХІНА. Заступник головного лікаря КНП «Черкаська центральна районна лікарня» Черкаської районної ради Володимир АВЕРЬЯНОВ поінформував про надання медичної (стаціонарної) допомоги учасникам бойових дій.

В районі проведено «круглий стіл» з нагоди Дня українських миротворців

Соціальний захист та пенсійне забезпечення ветеранів війни обговорили за участі начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Сергія КОВАЛЯ та заступника начальника Черкаського відділу обслуговування громадян № 3 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Ганни РЕНЖИНОЇ.

У ході обговорення питань учасники миротворчих операцій висловили побажання щодо збільшення переліку пільгових ліків, своєчасного забезпечення інсулінами та організації пільгового перевезення для учасників бойових дій. Очільники району взяли на особистий контроль проблемні питання та наголосили, що сприятимуть їх вирішенню на обласному, районному та місцевому рівнях.

В районі проведено «круглий стіл» з нагоди Дня українських миротворців В районі проведено «круглий стіл» з нагоди Дня українських миротворців

Після засідання «круглого столу» голова райдержадміністрації Володимир КЛИМЕНКО, голова районної ради Олексій СОБКО, заступник голови районної ради Сергій СТЕПАНЮК, сільський голова Степанківської об’єднаної територіальної громади Ігор ЧЕКАЛЕНКО, учасники бойових дій (миротворчих операцій) поклали квіти до пам’ятного знаку, встановленого на честь ліквідаторів аварії на ЧАЕС, учасників бойових дій в Афганістані та на території інших держав, у с. Степанки та вшанували пам’ять загиблих побратимів, учасників миротворчих операцій, бойових дій на території інших держав.

Вічна пам’ять та слава Героям !

В районі проведено «круглий стіл» з нагоди Дня українських миротворців

Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради