Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО





Чергова зустріч в процесі підготовки до нового опалювального сезону

Чергова зустріч в процесі підготовки до нового опалювального сезону

Задля своєчасної, якісної та повноцінної підготовки до нового опалювального сезону цього дня у кабінеті голови райдержадміністрації Володимира Клименка в черговий раз проведено нараду. Для спільного вирішення проблемних питань в нараді взяли участь голова районної ради Олексій Собко, заступник голови районної ради Сергій Степанюк, завідувачка сектору з питань юридичного забезпечення та управління майном спільної власності Ірина Гриценко, головний спеціаліст сектору з питань юридичного забезпечення та управління майном спільної власності Руслан Яковлев. Для широкого та ґрунтовного обговорення питань до наради також були залучені Мошнівський сільський голова Богдан Шкарбута, Руськополянський сільський голова Олег Гриценко, Червонослобідський сільський голова Юлія Дубовик, виконуюча повноваження Яснозірського сільського голови Наталія Зварика, головний інженер АТ «Черкасигаз» Володимир Зінченко, начальник відділу проектної документації АТ «Черкасигаз» Ольга Вітрів, директор комунального підприємства теплових мереж Черкаського району Володимир Лищенко, інженер цього підприємства Микола Цюра та головний бухгалтер Олександра Назаренко.

Розпочинаючи нараду, голова райдержадміністрації Володимир Клименко відмітив, що до порядку денного внесено питання про перехід населення на індивідуальне опалення та про підготовку об’єктів соціальної сфери та житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років.

З короткою інформацією до присутніх звернулася начальник відділу житлово-комунального господарства, архітектури, містобудування, енергетики та захисту довкілля управління житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля Черкаської районної державної адміністрації Інна Меланіч, яка повідомила, що централізовано опалюється 11 багатоквартирних будинків, з них: в селі Хутори – 6 (Червонослобідської об’єднаної територіальної громади) та в селі Геронимівка – 5 (Руськополянської об’єднаної територіальної громади).

Заборгованість населення перед КПТМ Черкаського району за постачання теплової енергії на кінець березня 2020 року складала 729,5 тис. грн. Сума заборгованості досить значна, в зв’язку з цим були дані доручення, в тому числі і Руськополянському та Червонослобідському сільським головам, щодо роботи з населенням по сплаті зазначеного боргу. Рекомендувалось сільським головам затвердити Програму підтримки населення при відключенні від централізованого опалення і переході на індивідуальне опалення.

За повідомленням Червонослобідського сільського голови Юлії Дубовик в селі Хутори проведена відповідна робота щодо сплати зазначеного боргу. Практично всі жителі багатоквартирних будинків погодились переходити на індивідуальне опалення, частина з яких планує влаштовувати електричне опалення, частина природним газом. В Червонослобідській ОТГ діє програма, відповідно до якої буде надаватись фінансова допомога щодо переходу на індивідуальне опалення.

Чергова зустріч в процесі підготовки до нового опалювального сезону Чергова зустріч в процесі підготовки до нового опалювального сезону

Руськополянський сільський голова Олег Гриценко також повідомив про проведену роботу з населенням щодо сплати боргу за постачання теплової енергії. Відмітив, що ситуація зі сплатою складна, думки і настрої в населення досить різні і, на жаль, фінансові можливості Руськополянської ОТГ не дозволяють запровадити Програму підтримки населення при відключенні від централізованого опалення і переході на індивідуальне опалення.

В свою чергу головний інженер АТ «Черкасигаз» Володимир Зінченко наголосив на тому, що вони не заперечують проти того, щоб населення переходило на індивідуальне опалення, але враховуючи впровадження нових державних будівельних норм буде досить складно виконати всі необхідні вимоги. Однією з вимог буде, наприклад, облаштування в багатоквартирному будинку колективного димоходу.

Для отримання відповідних роз’яснень щодо застосування нових державних будівельних норм до будинків, які вже здані в експлуатацію, начальник відділу проектної документації АТ «Черкасигаз» Ольга Вітрів вже звернулася з відповідним листом до вищестоящого керівництва.

Підсумовуючи тему переходу населення на індивідуальне опалення, голова райдержадміністрації Володимир Клименко запропонував досконало вивчити питання запровадження нових державних будівельних норм, щоб рухатись в наміченому напрямку.

Продовжуючи нараду, голова райдержадміністрації Володимир Клименко наголосив на тому, що однією з фінансових проблем діяльності КПТМ Черкаського району є нерентабельність використання котелень. Це в першу чергу стосується села Геронимівка, де в багатоквартирному будинку КПТМ Черкаського району обслуговує лише 3 квартири. Зрозуміло, що при такій ситуації затрати на опалення будуть перевищувати сплату споживачів за теплову енергію.

З великою стурбованістю про ситуацію, яка склалася, голова ради Олексій Собко поцікавився у директора КПТМ Черкаського району Володимира Лищенка, як вони планують повертати борги за теплову енергію від населення, і який відсоток коштів можливо буде повернути із зазначеної вище суми.

Директор КПТМ Черкаського району Володимир Лищенко повідомив, що на сьогодні відповідний борг населення складає 611,0 тисяч гривень, з них можливе повернення більше 30%. Відповідна робота проводиться, але її не достатньо для отримання ефективного результату.

Заступник голови районної ради Сергій Степанюк з великим обуренням зауважив, що з районного бюджету в минулому році було виділено 3,6 млн. грн. для реструктуризації боргів. Знову сьогодні є борги по реструктуризації близько 570 тис. грн., які повинні були повністю закриті.

Голова районної ради Олексій Собко наголосив на тому, що ситуація з виконанням доходної частини районного бюджету досить складна і коштів для КПТМ Черкаського району в цьому році, щоб розпочати опалювальний сезон, немає.

Також було розглянуто питання опалення Мошнівської та Яснозірської загальноосвітніх шкіл. Адже, враховуючи розповсюдження вірусу COVID – 19, є ймовірність і в цьому році дистанційного навчання. Повноцінне опалення пустих шкіл буде недоцільно. Виходячи з цього, виникає ряд супутніх проблем, які необхідно буде попереджувати.

Підсумовуючи обговорення піднятого питання, керівництву КПТМ Черкаського району було дано ряд доручень, які включили в себе 9 пунктів.

Домовлено 17 липня цього року зібратися з даного приводу додатково.

Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради