Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Проведено сорок п’яту позачергову сесію Черкаської районної ради

Проведено сорок п’яту позачергову сесію Черкаської районної ради Проведено сорок п’яту позачергову сесію Черкаської районної ради

Цього дня голова районної ради Олексій Собко провів сорок п’яту позачергову сесію районної ради. У роботі пленарного засідання взяли участь голова районної державної адміністрації Володимир Клименко, керівники правоохоронних органів, сільські голови, голови об’єднаних територіальних громад, працівники виконавчого апарату районної ради, начальники управлінь, відділів райдержадміністрації і керівники комунальних підприємств районної ради та засобів масової інформації.

Перед початком роботи сесії були проведені засідання постійних комісій районної ради з питань бюджету, фінансів, інвестиційної політики та соціального забезпечення, з питань економічного розвитку села, комунальної власності та державної регуляторної політики та з питань регламенту, законності, правопорядку, депутатської етики та місцевого самоврядування, де обговорено питання, які пропонувалися до розгляду на сесії. Досить гостру дискусію викликало питання про ініціативу щодо передачі об’єктів права комунальної власності. Йдеться про ініціативу щодо надання згоди на передачу у власність Червонослобідської та Руськополянської об’єднаних територіальних громад приміщення та майна котелень комунального підприємства теплових мереж Черкаського району. В свою чергу керівництво КПТМ Черкаського району аргументувало спроможність підприємства отримувати прибуток за рахунок господарської діяльності та на надання додаткових послуг в частині теплопостачання, що дасть змогу утримувати всю мережу котелень, яка є у власності.

Проведено сорок п’яту позачергову сесію Черкаської районної ради Проведено сорок п’яту позачергову сесію Черкаської районної ради

Всі питання, розглянуті на засіданнях постійних комісій, рекомендовані до розгляду на пленарному засіданні районної ради. Президія районної ради також провела засідання, на якому обговорили питання, запропоновані до розгляду на сорок п’ятій позачерговій сесії. Відмічено, що саме питання про надання згоди на передачу у спільну власність територіальних громад сіл Черкаського району телемедичного обладнання викликало необхідність зібрання районних депутатів.

До порядку денного сесії було внесено 13 питань.

Проведено сорок п’яту позачергову сесію Черкаської районної ради Проведено сорок п’яту позачергову сесію Черкаської районної ради

Першим питанням заслухали інформацію Черкаської місцевої прокуратури про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території Черкаського району, яку доповів виконуючий обов’язки керівника Черкаської місцевої прокуратури Євгеній Троцько. Посадовець наголосив на тому, що на сьогодні відкрито ряд кримінальних проваджень, основними з яких є самозахват 110 га земель сільськогосподарського призначення в адмінмежах Мошнівської сільської ради. В даній справі підозрюваним є депутат Мошнівської сільської ради. Незаконне знищення 10 курганів площею 1,5 га, так званих «лесових могил» в адмінмежах села Вергуни, чим завдано збитків державі на суму понад 170 мільйонів гривень. В селах Леськи та Худяки викрито незаконний рибний промисел. Запевнив депутатів районної ради, що працівники Черкаської місцевої прокуратури налаштовані активно та плідно працювати в подальшому.

Проведено сорок п’яту позачергову сесію Черкаської районної ради Проведено сорок п’яту позачергову сесію Черкаської районної ради

Користуючись нагодою, депутат районної ради Іван Степанець поцікавився у Євгенія Троцька, яким чином правоохоронні органи протидіють розповсюдженню в мережі Інтернет, так званих «закладок наркотиків» та яка ситуація з незаконною вирубкою лісових насаджень. На що посадовець повідомив, що правоохоронні органи намагаються всіма силами і засобами діяти в частині попередження та викриття вживання та розповсюдження наркотичних засобів. В частині розкриття та покарання за незаконну вирубку лісових насаджень є основна проблема, що це зазвичай так звана «лісополоса», яка не перебуває у власності ні сільської ради, ні сільськогосподарського підприємства, ні лісового підприємства, а тому відшкодовувати витрати немає кому і дані справи не мають свого логічного завершення.

Наступним депутати районної ради розглянули питання про внесення зміни до рішення районної ради від 25.12.2015 №2-3/VII «Про утворення президії районної ради VII скликання та затвердження її складу», яким передбачено ввести до складу президії районної ради VII скликання новопризначеного голову Черкаської районної державної адміністрації Володимира Клименка.

Проведено сорок п’яту позачергову сесію Черкаської районної ради Проведено сорок п’яту позачергову сесію Черкаської районної ради

Про хід виконання районних програм, а саме програми зайнятості населення Черкаського району на 2018-2020 роки, районної програми «Про організацію громадських робіт на 2018-2022 роки» та «Районної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2017-2021 роки» доповів начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Сергій Коваль.

Позитивно проголосували депутати районної ради за питання комунальної власності, про які доповіла завідувачка сектору з питань юридичного забезпечення та управління майном спільної власності виконавчого апарату районної ради Ірина Гриценко. Зокрема, прийнято рішення про надання згоди на передачу у спільну власність територіальних громад сіл Черкаського району телемедичного обладнання, про делегування повноважень голові районної ради, про звільнення від орендної плати КП «Архбюро», про безоплатну передачу майна спільної власності територіальних громад сіл Черкаського району, про внесення змін до Статуту КНП «Черкаська центральна районна лікарня» Черкаської районної ради, про внесення змін до Статуту КНП «Черкаська районна лікарня с. Мошни» Черкаської районної ради та про ініціативу щодо передачі об’єктів права комунальної власності.

Проведено сорок п’яту позачергову сесію Черкаської районної ради

На завершення було проголосоване звернення, ініційоване депутатом Черкаської районної ради Сергієм Костенком до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері безпеки експлуатації колісних транспортних засобів. Під час обговорення голова ради Олексій Собко запропонував звернутися до інших районних рад області з проханням підтримати дане звернення, на що депутати одностайно дали згоду.

Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради