Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Сьогодні в Україні День Європи

Для України святкування Дня Європи дата особлива. Наша держава єдина в Східній Європі, де свято відзначається відповідно до Указу Президента України на офіційному рівні починаючи з 2003 року.

Наразі Європейський Союз нараховує 27 країн-учасників. Країни, що входять до його складу, заснували спільні інституції, яким було делеговано частину їхніх суверенних повноважень, завдяки чому стало можливо демократично приймати рішення з конкретних питань, які становлять спільний інтерес. Таке об’єднання суверенних повноважень також називається „європейською інтеграцією”.

Верховенство права є фундаментальним принципом Європейського Союзу. Всі рішення та процедури ЄС спираються на договори, схвалені всіма країнами-учасниками. У ЄС немає власних збройних сил, однак більшість країн входять до НАТО. В Європарламенті на засіданнях можна використовувати 24 офіційні мови ЄС.

Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією та культурою, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації. Прийнята у 2014 році Верховною Радою України Постанова «Про підтвердження курсу України на інтеграцію до Європейського Союзу та першочергові заходи у цьому напрямі», засвідчила незворотність курсу України на європейську інтеграцію.