Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

 Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

27 січня, в день звільнення табору смерті Освенцим бійцями Червоної Армії в 1945 році, весь цивілізований світ відзначає Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

Голокост став поворотною точкою в історії людства, після якої цивілізований світ проголосив принцип "Ніколи більше!", Взявши на себе зобов'язання протистояти війні і геноциду. З тих пір, як 1 листопада 2005 року було оголошено Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту, більше 80 держав внесли 27 січня в свої національні календарі офіційних пам'ятних дат. Резолюція 60/7 Генеральної Асамблеї ООН про увічнення пам'яті жертв Голокосту важлива саме тим, що вона не тільки закріплює пам'ять про минулі злочини, а й прагне запобігти їх в майбутньому.

27 січня 1945 року радянські війська звільнили табір смерті Освенцим-Біркенау, виявивши там найбільшу фабрику знищення людей на території окупованої нацистами Європи. З тих пір Освенцим став символом Голокосту, наочним свідченням тієї пекельної глибини, якої може досягти нелюдяність.

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.

Світова спільнота цього дня не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.

Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради