Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Робочий візит керівництва району до КНП Черкаська районна лікарня с. Мошни

Робочий візит керівництва району до КНП Черкаська районна лікарня с. Мошни Робочий візит керівництва району до КНП Черкаська районна лікарня с. Мошни

Вчора голова районної ради Олексій Собко, заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк, заступник голови районної ради Сергій Степанюк, за участю депутатів районної ради Ірини Петрович, Олександра Муцалханова, Володимира Шимановського, Мошнівського сільського голови Богдана Шкарбути та працівників районної ради провели робочу нараду з колективом комунального некомерційного підприємства «Черкаська районна лікарня с. Мошни» Черкаської районної ради.

На початку зустрічі головний лікар КНП «Черкаська районна лікарня с. Мошни» Любов Іващук ознайомила делегацію з роботою закладу. Учасники робочого візиту мали змогу побачити процес надання медичних послуг хворим у стаціонарному відділенні, роботу кабінету ультразвукової діагностики та ін.

Продовжили роботу в кімнаті нарад, де зібралися всі працівники закладу. Першим до присутніх звернувся голова районної ради Олексій Собко, який коротко повідомив про мету візиту. Звернув увагу присутніх на продовження реформи галузі охорони здоров’я вторинного рівня. Змінюються не лише умови надання медичних послуг, а сама філософія і сутність їх надання. Тобто, фінансування медичного закладу буде залежати виключно від кількості та різноманітності наданих медичних послуг. До початку реформи - в залежності від кількості жителів, яких обслуговує лікарня, надходила субвенція на потреби медичного закладу з Державного бюджету України.

Робочий візит керівництва району до КНП Черкаська районна лікарня с. Мошни

Починаючи з 1 квітня фінансувати медичні заклади буде Національна служба здоров’я України, на підставі укладених договорів. Для отримання фінансування необхідно кардинально перебудувати систему надання послуг: в першу чергу обладнати робочі місця лікарів комп’ютерною технікою з відповідним програмним забезпеченням, забезпечити умови для надання медичних послуг, у відповідності до вимог НСЗУ, що наразі дуже складно зробити.

Заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк наголосив на тому, що вивільнення працівників КНП «Черкаська районна лікарня» - це не ініціатива райдержадміністрації чи районної ради. Перехід на нову систему фінансування, яка передбачає отримання коштів в залежності від кількості та якості наданих послуг, вимагає оптимізації роботи підприємства, адже видатки будуть плануватися виключно із зароблених власне коштів.

Про загальну ситуацію щодо переходу на нові умови роботи доповіла головний лікар КНП «Черкаська районна лікарня с. Мошни» Любов Іващук, яка повідомила, що підібрано 5 комп’ютерів вже наявних в лікарні, заплановано придбати ще 10 нових комп’ютерів та 6 принтерів. В цілому заплановано облаштувати комп’ютерною технікою та програмним забезпеченням 15 робочих місць лікарів. Для цих потреб з районного бюджету вже виділено 600,0 тисяч гривень.

Робочий візит керівництва району до КНП Черкаська районна лікарня с. Мошни

Заслухали також інженера-програміста КНП «Черкаська районна лікарня с. Мошни» Олексія Чепурного, який поінформував про перспективи придбання та встановлення комп’ютерної техніки, програмного забезпечення та швидкісного Інтернету.

Своє невдоволення ситуацією яка склалася, висловив депутат районної ради Володимир Шимановський, наголосивши на незадовільній роботі керівництва КНП «Черкаська районна лікарня с. Мошни» в частині підготовки закладу до нових умов роботи.

На жаль, учасники наради пересвідчились, що на сьогоднішній день робота по придбанню та встановленню комп’ютерної техніки, програмного забезпечення та швидкісного Інтернету знаходиться на початковому етапі, і до її завершення ще далеко. Дедлайном усунення зазначених недоліків в роботі КНП «Черкаська районна лікарня с. Мошни» буде 1 лютого, адже до 15 лютого 2020 року повинен бути налагоджений комунікативний зв’язок з Національною службою здоров’я України. Недотримання термінів підготовки підприємства до роботи в нових умовах матиме досить негативні наслідки не лише для медичного закладу, а й для жителів, які потребуватимуть медичної допомоги.

Робочий візит керівництва району до КНП Черкаська районна лікарня с. Мошни

Всі процеси реорганізації найбільш складними виявляються в частині вирішення кадрових питань. Не виключення і КНП «Черкаська районна лікарня с.Мошни». Найбільш бурхливим було обговорення питання формування нового штатного розпису. Завідувачка сектору з питань юридичного забезпечення та управління майном спільної власності виконавчого апарату Черкаської районної ради Ірина Гриценко наголосила, що всі процеси звільнення, вивільнення працівників повинні проходити виключно з дотриманням Кодексу законів про працю України. У виконавчому апараті районної ради готові надавати роз’яснення щодо кадрових питань працівникам в індивідуальному порядку, якщо такі виникнуть.

Підсумовуючи нараду Мошнівський сільський голова Богдан Шкарбута наголосив на тому, що зараз у КНП «Черкаська районна лікарня с. Мошни» закладається фундамент для подальшого функціонування медичного закладу. Модель майбутньої Мошнівської об’єднаної територіальної громади не дає оптимістичних підстав для фінансового забезпечення підприємства хоча б на цьому рівні. Тому вже зараз потрібно вираховувати, прогнозувати за рахунок яких ресурсів можна буде наповнити бюджет медичного підприємства. Зауважив, що до реформування роботи медичного закладу необхідно підійти з дуже великою відповідальністю.

Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради