Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

На нараді з сільськими головами обговорено питання діяльності громад

На нараді з сільськими головами обговорено питання діяльності громад

З метою вирішення ряду актуальних питань сьогодення в сесійній залі районної ради проведено нараду з сільськими головами. Участь в нараді взяли практично всі сільські голови Черкаського району, які приймали активну участь в обговоренні піднятих питань, та начальники управлінь, відділів райдержадміністрації, керівники установ, організацій району.

До порядку денного наради включено питання: про забезпечення органами місцевого самоврядування виконання вимог законодавства з питань організації суспільно-корисних робіт, про утримання доріг загального користування місцевого значення та функціонування комунальних підприємств району в зимовий період, про розробку проектів генеральних планів населених пунктів, інвентаризацію земель та проведення нормативно-грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, про функціонування місцевої пожежної охорони району, про проведення профілактичних рейдів-перевірок розважальних закладів району у вечірній та нічний час, де можуть перебувати неповнолітні діти, про незаконний обіг і роздрібну торгівлю пальним, алкогольною продукцією та тютюновими виробами, легалізацію трудових відносин та збільшення надходжень по місцевих податках і зборах.

На нараді з сільськими головами обговорено питання діяльності громад

На початку наради голова ради Олексій Собко спільно з заступником голови райдержадміністрації Петром Коренюком привітали присутніх з Новим Роком та Різдвом Христовим, побажали всім миру, добра і злагоди та запропонували перейти до розгляду порядку денного.

Першим до присутніх звернувся начальник Черкаського районного відділення поліції Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області Юрій Лобода, який недавно був призначений на посаду. Надав коротку інформацію про діяльність районного відділення поліції та намітив основні напрямки подальшої роботи. Закликав сільських голів до співпраці.

Потім обговорили питання організації суспільно-корисних робіт для неплатників аліментів. Інспектор Черкаського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області Ірина Гуленко відмітила, що коли сукупний розмір заборгованості з виплати аліментів перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, боржник підлягає адміністративній відповідальності у вигляді суспільно-корисних робіт. Наголосила на тому, щоб в місцевих бюджетах передбачали кошти на фінансування зазначених робіт. Ряд сільських голів зауважили на дефіциті коштів в сільських бюджетах, на що Ірина Гуленко повідомила про необхідність виконання чинного законодавства.

На нараді з сільськими головами обговорено питання діяльності громад На нараді з сільськими головами обговорено питання діяльності громад

Досить чуттєво обговорено питання утримання доріг загального користування місцевого значення. Керівник ДП «Служба місцевих автомобільних доріг» у Черкаській області Артем Фіалковський повідомив, що враховуючи погодні умови робіт по утриманню доріг значно менше. Відповідні договори з підрядними організаціями на виконання робіт пролонговані на цей рік, а в кінці січня будуть завершені тендерні процедури і заключені нові договори на 2020 рік. Зазначив, що на утримання в зимовий період близько 180 км доріг загального користування місцевого значення, які проходять територією Черкаського району, передбачається в цьому році більше 8 мільйонів гривень. Запевнив присутніх, що ситуація в даному напрямку під контролем.

З досить широким спектром питань до присутніх звернувся начальник управління житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля райдержадміністрації Петро Данилішин, який відмітив про необхідність реалізації заходів ряду районних програм, розробки проектів генеральних планів населених пунктів, інвентаризацію земель та проведення нормативно-грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення.

Про незаконний обіг і роздрібну торгівлю пальним, алкогольною продукцією та тютюновими виробами, легалізацію трудових відносин та збільшення надходжень по місцевих податках і зборах доповів начальник Черкаського управління Головного управління ДПС у Черкаській області Юрій Кучеренко. Відмітив про досить значні штрафні санкції в разі виявлення незаконного обігу і роздрібної торгівлі пальним, алкогольною продукцією та тютюновими виробами. Закликав сільських голів до співпраці в даному напрямку роботи. Також наголосив на правильності та повноті нарахування місцевих податків і зборів. В деяких випадках вони розраховані неналежним чином, або взагалі не прийняті відповідні рішення сільських рад по нарахуванню певних місцевих податків і зборів. Зазначив, що поверховий підхід до підготовки цих питань тягне за собою недоотримання коштів в сільські бюджети.

Голова ради Олексій Собко запропонував начальнику Черкаського управління Головного управління ДПС у Черкаській області Юрію Кучеренку розробити для сільських рад список основних місцевих податків і зборів для зручного користування та чіткого контролю за їх виконанням.

На нараді з сільськими головами обговорено питання діяльності громад На нараді з сільськими головами обговорено питання діяльності громад

Враховуючи нарікання ряду сільських голів на дефіцит коштів сільських бюджетів на початку цього року заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк рекомендував начальнику Черкаського управління Головного управління ДПС у Черкаській області Юрію Кучеренку звернути увагу на цю проблему, по можливості допомогти очільникам громад.

На завершення учасники наради обговорили питання функціонування місцевої пожежної охорони району та проведення профілактичних рейдів-перевірок розважальних закладів району у вечірній та нічний час.

Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради