Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

РАЙОННИЙ БЮДЖЕТ 2020 року розглянуто на розширеному засіданні постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, інвестиційної політики та соціального забезпечення

РАЙОННИЙ БЮДЖЕТ 2020 року розглянуто на розширеному засіданні постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, інвестиційної політики та соціального забезпечення

Одним із головних фінансових документів діяльності району є районний бюджет. Цього дня в кабінеті голови ради проведено розширене засідання постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, інвестиційної політики та соціального забезпечення за участю депутатів районної ради та головних розпорядників коштів, де розглянули проект районного бюджету на 2020 рік.

Головуюча на засіданні постійної комісії депутатка районної ради Ірина Грищенко окреслила порядок денний сьогоднішнього зібрання та запропонувала перейти безпосередньо до розгляду питань.

З розлогою доповіддю до присутніх звернулася начальниця фінансового управління райдержадміністрації Ганна Шокот, яка спочатку доповіла про зміни до рішення районної ради від 22.12.2018 №31-2/VII «Про районний бюджет на 2019 рік». Потім детально охарактеризувала основні показники проєкту районного бюджету на 2020 рік. Зокрема відмітила, що головним завданням розвитку району на 2020 рік є забезпечення стабілізації економіки та зростання добробуту і підвищення якості життя населення за рахунок забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці.

Пріоритетними цілями бюджетної політики залишається забезпечення фінансової самостійності місцевих бюджетів та збалансування місцевих бюджетів з метою забезпечення своєчасного фінансування заробітної плати та інших соціальних виплат населенню.

Обсяг доходів районного бюджету на 2020 рік прогнозується в сумі 149758,1 тис. грн., з них доходи загального фонду – 59000,0 тис. грн., спеціального – 3266,0 тис. грн., базова дотація – 12205,7 тис. грн., додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я – 2350,5 тис. грн., освітня субвенція – 56305,5 тис. грн., медична субвенція – 4569,7 тис. грн., інші субвенції з місцевих бюджетів за рахунок відповідних трансфертів з державного бюджету – 11129,1 тис. грн. та інші субвенції з місцевих бюджетів – 931,6 тис. грн.

Основні підходи до формування видаткової частини районного бюджету полягають в наступному. З 2020 року припиняється надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення програм соціального захисту населення, а саме на:

РАЙОННИЙ БЮДЖЕТ 2020 року розглянуто на розширеному засіданні постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, інвестиційної політики та соціального забезпечення

- надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу;

- виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової державної допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку;

- виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною», оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя, підтримку малих групових будинків.

РАЙОННИЙ БЮДЖЕТ 2020 року розглянуто на розширеному засіданні постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, інвестиційної політики та соціального забезпечення

Видатки на ці цілі здійснюватимуться Міністерством соціальної політики України за окремою бюджетною програмою державного бюджету.

У 2020 році для району зменшено на 83 відс. обсяг дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету.

З 1 квітня 2020 року із районного бюджету переходять на фінансування до Національної служби здоров’я України комунальні некомерційні підприємства «Черкаська центральна районна лікарня» та «Мошнівська районна лікарня». Медична субвенція з державного бюджету на утримання цих установ передбачена лише на І квартал.

Далі Ганна Іванівна доповіла про видаткову частину районного бюджету в розрізі галузей, а також зазначила, що в 2020 році до резервного фонду планується спрямувати кошти в сумі 150,0 тис. грн. на заходи з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціального характеру та інші непередбачені заходи, які відповідно до чинного законодавства можуть здійснюватись за рахунок коштів бюджету, але не мають постійного характеру і не могли бути передбачені під час складання проєкту бюджету.

Під час обговорення проєкту районного бюджету на 2020 рік депутат районної ради Олександр Муцалханов поцікавився чи передбачаються кошти в районному бюджеті для виплати одноразової грошової допомоги жителям району. У відповідь Ганна Шокот повідомила, що дані кошти будуть передбачатися за рахунок вільного залишку коштів районного бюджету не раніше лютого 2020 року.

Також Ганна Шокот доповіла присутнім про виконання програми «Про впровадження інформаційно-аналітичної системи «Місцеві бюджети» на 2016-2018 роки» та запропонувала внести дане питання на розгляд сесії районної ради.

Продовжуючи роботу постійної комісії районної ради депутати розглянули питання: про встановлення умов оплати праці голові районної ради Собку О.П. на 2020 рік, про встановлення умов оплати праці заступнику голови районної ради Степанюку С.О. на 2020 рік та про план роботи Черкаської районної ради на перше півріччя 2020 року.

Всі обговорені питання на засіданні постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, інвестиційної політики та соціального забезпечення були одноголосно рекомендовані до розгляду на сесії районної ради.

Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради