Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Проведено нараду з сільськими головами з ряду актуальних питань сьогодення

Проведено нараду з сільськими головами з ряду актуальних питань сьогодення

Цього дня голова ради Олексій Собко спільно з заступником голови райдержадміністрації Петром Коренюком в сесійній залі районної ради провели нараду з сільськими головами, начальниками управлінь, відділів райдержадміністрації та представниками обласних установ, організацій, до якої залучили комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Черкаської райдержадміністрації.

На початку наради було розглянуто питання щодо вирішення питання видалення аварійних дерев на території Будищенської сільської ради. Заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк наголосив на тому, що неодноразово було підняте дане питання, направлено звернення від Будищенської сільської ради до народного депутата України Олександра Скічка, але на сьогодні воно залишається невирішеним.

За повідомленням представника регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області гідротехнічні захисні споруди Кременчуцького водосховища в селах Лозівок та Будище знаходяться на балансі установи, а лісові насадження на цих спорудах не обліковуються. В зв’язку з цим Державна екологічна інспекція не може видати відповідний лісорубний квиток.

За пропозицією представника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства необхідно оформити лісовпорядну документацію на користування цими насадженнями і це не обов’язково передбачає за собою право власності, а потім уже отримати лісорубний квиток. Це повинні здійснити або безпосередньо регіональний офіс водних ресурсів у Черкаській області, або Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства, або спеціалізоване комунальне підприємство «Райліс». В результаті обговорення домовилися довивчити дане питання та по можливості реалізувати запропоновані шляхи його вирішення.

В рамках роботи комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Черкаської райдержадміністрації заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк повідомив, що враховуючи трагічні події в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу Прем’єр-міністр Олексій Гончарук доручив Міністру освіти та науки Ганні Новосад провести інвентаризацію всіх закладів освіти і навести реальний порядок у сфері протипожежної безпеки. Черкаський міськрайонний відділ управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області провів обстеження закладів освіти Черкаського району та вказав на відповідні порушення пожежної безпеки.

Проведено нараду з сільськими головами з ряду актуальних питань сьогодення

За повідомленням начальника відділу освіти райдержадміністрації Людмили Григорчук в закладах освіти Черкаського району проводяться відповідні роботи направлені на виправлення вказаних порушень протипожежної безпеки в межах фінансових та технічних ресурсів.

Сільський голова Степанківської ОТГ Ігор Чекаленко запропонував виправити недоліки в частині протипожежної безпеки за рахунок коштів освітньої субвенції, на що потрібно дозвіл Міністерства освіти та науки України.

Голова ради Олексій Собко повідомив, що минулого тижня вже направлено відповідний лист Прем’єр-міністру України Олексію Гончаруку з проханням дозволити використовувати залишки освітньої субвенції на поточні й капітальні видатки, пов’язані із забезпеченням пожежної безпеки у закладах загальної середньої освіти. Додатково на позачерговій сесії районної ради заплановано прийняти рішення щодо звернення депутатів районної ради з даної проблематики.

Наступним важливим питанням розглянули комп’ютеризацію та створення відповідної комп’ютерної системи на комунальному некомерційному підприємстві «Черкаська центральна районна лікарня» Черкаської районної ради та комунальному некомерційному підприємстві «Черкаська районна лікарня с. Мошни» Черкаської районної ради.

До присутніх звернувся головний лікар комунального некомерційного підприємства «Черкаська центральна районна лікарня» Черкаської районної ради Микола Гуськов, який повідомив, що Міністерство охорони здоров’я України для впровадження відповідної реформи передбачає ряд вимог до закладів охорони здоров’я вторинної ланки, з яких частину вже виконано, залишається питання комп’ютеризації та створення відповідної комп’ютерної системи. Враховуючи процеси децентралізації, районний бюджет не в змозі понести фінансові навантаження на зазначені цілі.

Домовилися спільними зусиллями районної влади, сільських рад, об’єднаних територіальних громад вирішувати зазначені питання.

Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради