Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

В Черкаському районі проведено заходи до Міжнародного дня людей з інвалідністю

В Черкаському районі проведено заходи до Міжнародного дня людей з інвалідністю В Черкаському районі проведено заходи до Міжнародного дня людей з інвалідністю

Від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе залежить рівень цивілізованості цього суспільства.

Заходи, які в цей день проводяться, спрямовані на інтеграцію людей з інвалідністю у життя нашого суспільства. Це не складно. Це не варто відкладати. Від цього залежить наша цивілізованість.

Сьогодні в розважальному комплексі «Фуршет» міста Черкаси більше ста дітей Черкаського району з багатодітних сімей, дітей-сиріт та дітей з інвалідністю взяли участь у заходах з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю. На початку заходів діти мали змогу в своє задоволення побавитися на ігровому майданчику, облаштованому батутами, канатами, повітряними гірками та іншими розважальними комплексами. Потім всі учасники зібралися на урочисту частину дійства.

Звертаючись до присутніх, голова ради Олексій Собко наголосив на тому, що цей день є не зовсім святковим, проте він нагадує та підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав осіб з інвалідністю і їх участі в суспільному житті, спонукає до підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня. Олексій Петрович подякував голові Черкаського районного комітету багатодітних сімей, дітей-сиріт та дітей-інвалідів Ніні Вурсіченко за всебічну підтримку та материнську увагу до дітей з певними вадами. Завдяки її активності та небайдужості діти мають постійну опіку і піклування з боку громадської організації.

В Черкаському районі проведено заходи до Міжнародного дня людей з інвалідністю В Черкаському районі проведено заходи до Міжнародного дня людей з інвалідністю

Також слова вдячності були адресовані голові громадської організації «Сини Черкащини» Сергію Лимару, які вже протягом п’яти років співпрацюють з Черкаським районом та надають благодійну допомогу. Сьогодні діти отримали за сприяння ГО «Сини Черкащини» новорічні подарунки та скоштували смаколики на суму близько 40,0 тисяч гривень. За сумлінну працю та розвиток благодійництва всебічну підтримку категорійних дітей Ніна Вурсічекно та Сергій Лимар були нагороджені Грамотами відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської райдержадміністрації.

На завершення голова ради Олексій Собко побажав всім, хто не байдужий цій проблемі, сил і здоров’я, успіху. Захищаючи гідність людей з інвалідністю ми захищаємо своє людське обличчя. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

В Черкаському районі проведено заходи до Міжнародного дня людей з інвалідністю В Черкаському районі проведено заходи до Міжнародного дня людей з інвалідністю

До учасників заходу також звернулися голова Черкаського районного комітету багатодітних сімей, дітей-сиріт та дітей-інвалідів Ніна Вурсіченко та голова громадської організації «Сини Черкащини» Сергій Лимар, які побажали батькам та дітям міцного здоров’я, радості, добра та натхнення у їхньому житті.

Цього ж дня в сесійній залі районної ради відбулися заходи з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю для дорослих. У своїй промові до присутніх голова Черкаської районної організації Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Марія Островська повідомила, що на обліку у Черкаському районі перебуває 6052 особи з обмеженими фізичними можливостями. Інвалідність є соціальним явищем, уникнути якого не може жодне суспільство, і кожна держава відповідно до рівня свого розвитку, пріоритетів та можливостей формує соціальну та економічну політику щодо осіб з обмеженими фізичними можливостями. Відмітила, що вже протягом п’яти років Черкаська районна організація Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» проводить фестивалі художньої самодіяльності серед осіб з інвалідністю. Це реабілітація через творчість. Люди в цей день переповнені емоціями, адже які таланти вони мають.

В Черкаському районі проведено заходи до Міжнародного дня людей з інвалідністю В Черкаському районі проведено заходи до Міжнародного дня людей з інвалідністю

Марія Дмитрівна подякувала районній владі та спонсорам за всебічну допомогу та підтримку спілчан громадській організації.

В свою чергу заступник голови районної ради Сергій Степанюк та заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк відмітили, що найчисельніша громадська організація Черкаського району – Черкаська районна організація Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», яка нараховує більше 5 тисяч осіб з інвалідністю.

Районна державна адміністрація та районна рада всіляко сприяють активному громадському руху в районі: заохочують актив громадських організацій до плідної роботи, виділяючи кошти на статутну діяльність громадських організацій, проведення заходів. Посадовці побажали присутнім міцного здоров’я, щастя, сімейного благополуччя, миру, добра та злагоди.

В Черкаському районі проведено заходи до Міжнародного дня людей з інвалідністю

Протягом заходів приємну, хвилюючу атмосферу створювали художніми номерами самі ж спілчани Черкаської районної організації Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України».

Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради