Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Досвід учнів у вивченні робітничих професій

Досвід учнів у вивченні робітничих професій

Для того, щоб учні зробили усвідомлений вибір майбутньої професії, фахівці Черкаської районної філії проводять різноманітні заходи в рамках акції «Випускник-2020».

Захоплюючим та пізнавальним досвідом для учнів Худяківської ЗОШ І-ІІІ ступенів стала професіографічна екскурсія, проведена 2 жовтня 2019 року на підприємствах легкої промисловості міста Черкаси.

26 школярів відвідали швейну фабрику ТОВ «ВАЙСЕ-СТИЛЬ», яка спеціалізується на пошитті верхнього жіночого одягу. Головний технолог Баторська Євгенія Юріївна розповіла про історію фабрики, ознайомила зі специфікою та режимом роботи, технологією виготовлення одягу , вимогами до працівників. Екскурсія для дітей була проведена швейним та розкрійним цехами, цехом прийому сировини та складом готової продукції. Крім того, учні мали змогу спостерігати за роботою працівників підприємства та відчути себе в ролі фахівця текстильної галузі: випробовували робоче місце швачки, закрійника та навіть спеціальним обладнанням установлювали кнопки та фурнітуру на готовий одяг.

Досвід учнів у вивченні робітничих професій

Досвід учнів у вивченні робітничих професій

Другим підприємством, яке відвідали діти був ПАТ Черкаський шовковий комбінат – одне із найбільших підприємств легкої промисловості України. Комбінат з 1967 року випускає готові тканини з хімічних волокон і ниток, штучних і натуральних волокон. Це тканини плащові, для речового майна, для наметів, для вишивання, декоративні, жакардові, для столової білизни, підкладкові, меблево-декоративні, сорочкові, для одягу, для спецодягу, платтяні, для церковних обрядів та інші, різноманітних малюнків у відбіленому, гладкофарбованому та набивному (камуфльованому) вигляді, з різними видами оздоблень та просочувань. Начальник крутільно-ткацького виробництва Ощепкова Наталія Василівна провела екскурсію, під час якої показала дітям повний цикл технологічного процесу створення тканини: від підготовки пряжі, виготовлення з неї сирової тканини, фарбування її до заключної обробки.

Процеси, побачені дітьми на виробництві були вражаючими: нитки з великою швидкістю лягають у тканину певних переплетень, густини і ширини. Також цікавим та захоплюючим були процеси змішування фарб та фарбування тканини. В момент проведення екскурсії виробництво у фарбувальному цеху було налаштоване на фарбування камуфльованої тканини для подальшого пошиття військового одягу і дітям розповіли про тонкощі цього процесу.

«Організація таких професіографічних заходів формує у молоді позитивне ставлення до робітничих професій, розширює світогляд та допомагає у виборі майбутнього професійного шляху» - прокоментував директор Черкаської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості.

>

Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради