Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї
- Деталі
- Опубліковано: Четвер, 26 вересня 2019, 09:10
- Перегляди: 175
Міжнародний день за повну ліквідацію ядерної зброї. Відзначається День за рішенням 68-ї сесії ГА ООН від 5 грудня 2013 року.
Повна ліквідація ядерної зброї залишається однією з найголовніших і разом із тим найдавніших цілей Організації Об’єднаних Націй. Вона була темою обговорення першої резолюції Генеральної Асамблеї в 1946 році, а також головною темою оглядових конференцій, які проводили в ООН починаючи з 1975 року держави-учасниці Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.
Крім того, починаючи з 1959 року, разом із загальним і повним роззброєнням ця тема була включена до порядку денного Генеральної Асамблеї і визначена в якості однієї з пріоритетних завдань першої спеціальної сесії Генеральної Асамблеї з роззброєння у 1978 році, яка звернула особливу увагу проблемі ядерного роззброєння. До того ж, вона була підтримана кожним із генеральних секретарів Організації Об’єднаних Націй.
Тим не менш, сьогодні у світових збройних арсеналах нараховується близько 15 тис. одиниць ядерної зброї. Країни, які володіють такою зброєю, не мають проблем з фінансуванням і розробили довготермінові плани з модернізації своїх ядерних арсеналів.
Понад половина населення світу живе в країнах, які мають таку зброю, або є членами ядерних альянсів. Нині доктрина ядерного стримування зберігається в якості елементу політики безпеки всіх ядерних держав та їх ядерних союзників. Однак, не дивлячись на це, у світі зростає занепокоєння стосовно катастрофічних гуманітарних наслідків, які можуть виникнути від застосування навіть одного ядерного заряду, не кажучи вже про регіональну чи глобальну ядерну війну. Ці факти й спонукали Генеральну Асамблею заснувати 26 вересня Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї. Цей День дозволить світовій спільноті підтвердити свою прихильність справі глобального ядерного роззброєння як першочергове завдання. Відзначаючи Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї, ми інформуємо громадськість і її лідерів про реальні переваги ліквідації такої зброї, а також пов’язаних соціально-економічних витратах. Особливо важливо відзначати цей День в Організації Об’єднаних Націй, з огляду на універсальність членського складу Організації та багаторічний досвід в області вирішення питань ядерного роззброєння. Це знакове місце для вирішення однієї з основних проблем людства, для досягнення миру і безпеки в світі без ядерної зброї.
Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради