Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Героїчний подвиг партизан і підпільників буде жити вічно

Героїчний подвиг партизан і підпільників буде жити вічно

Цими днями, сімдесят шість років назад, з метою ослаблення опору фашистських загарбників на правому березі Дніпра, радянське командування зважилося висадити на правий берег парашутний десант.

Так, 24 вересня 1943 року була почата Дніпровська повітрянодесантна операція. Метою радянських десантників було захоплення плацдармів до підходу підкріплення. Через погане знання пілотами місцевості перша хвиля десанту була скинута на радянські ж позиції і, частково, до Дніпра. Другу ж хвилю з 5 000 десантників розкидало на площі в декілька десятків квадратних кілометрів. Більш того, через погано проведену розвідку місцевості, що не дозволила знайти механізовані частини німців, велика частина десанту, за відсутністю протитанкової зброї, була знищена незабаром після висадки.

Окремі групи, втративши радіозв’язок з центром, намагалися атакувати німецькі частини постачання або приєднувалися до партизанського руху. Партизани й підпільники, учасники руху Опору стійко і героїчно боролися в тилу ворога, наближаючи Велику Перемогу.

Героїчний подвиг партизан і підпільників буде жити вічно Героїчний подвиг партизан і підпільників буде жити вічно

Народну війну в тилу німецько-фашистських військ вели повсюдно: у містах і селах, на залізничних вузлах і станціях, на річках, в лісових і степових районах України. Її вели своїми організованими збройними діями партизанські формування, підпільні комітети, організації і групи.

З метою вшанування пам’яті за загиблими воїнами, десантниками, партизанами, підпільниками сьогодні саме в селі Свидівок біля пам’ятного знаку воїнам Великої вітчизняної війни проведено мітинг до Дня партизанської слави та 76-ої річниці битви за Дніпро.

Голова районної ради Олексій Собко, спільно з заступником голови райдержадміністрації Петром Коренюком, за участю ветеранів Великої вітчизняної війни, представників Черкаської громадської організації «Союз десантників імені Маргелова», голів первинних ветеранських організацій сіл Черкаського та Смілянського районів, учнівської молоді та громадськості села Свидівок віддали данину шани та поваги ветеранам антифашистського опору та поклали квіти до пам’ятного знаку воїнам Великої вітчизняної війни.

У своїй промові заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк відмітив, що це не свято, а хвилюючі, зворушливі миттєвості життя коли згадуєш наших захисників Вітчизни, які у роки страшної війни з фашистськими загарбниками вибороли перемогу. Детально доповів про Дніпровську повітрянодесантну операцію, яка не дивлячись на великі втрати, відвернула увагу значної кількості німецьких механізованих з’єднань, що дозволило здійснювати переправу військ з меншими втратами.

Героїчний подвиг партизан і підпільників буде жити вічно Героїчний подвиг партизан і підпільників буде жити вічно

Звертаючись до присутніх голова районної ради Олексій Собко відмітив, що битва за Дніпро — низка взаємопов’язаних стратегічних операцій Другої світової війни, проведених в другій половині 1943 року. З обох боків в битві взяли участь до 4 мільйонів чоловік, а її фронт розтягнувся на 1 400 кілометрів. В результаті чотиримісячної операції лівий берег Дніпра був звільнений Червоною Армією від німецько-фашистських загарбників. В ході операції значні сили Червоної Армії форсували річку, створили декілька плацдармів на правом березі Дніпра.

Щиро подякував ветеранам та десантникам за подвиг і звитягу, за розуміння й батьківську підтримку у розбудові рідної Батьківщини. Відмітив, що драматичні події останніх років підтвердили одвічну істину – народ сильний у час єднання. Так було під час жорстокої боротьби з нацистами, так має бути і нині. Перед реальною загрозою, яка виникла, маємо ще більше згуртуватися й відстояти свій європейський, демократичний вибір, захистити наше право вільно жити на своїй Богом даній землі.

Від імені депутатського корпусу Черкаської районної ради, від себе особисто щиро побажав ветеранам та десантникам міцного здоров’я, бадьорості духу, довгих років активного життя та родинного затишку.

Також до учасників мітингу з промовою звернулися голова Черкаської районної організації Організації ветеранів України Лідія Косенко та представник Черкаської громадської організації «Союз десантників імені Маргелова».

Після мітингу за сприяння Черкаської громадської організації «Союз десантників імені Маргелова» учні старших класів Свидівоцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів мали змогу випробувати свої сили у спритності розбирати та збирати автомат «Калашникова».

Підсумовуючи заходи Свидівоцька громада пригостила ветеранів та десантників солдатською кашею.

Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради