Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Президент України Володимир Зеленський заявив, що українську землю зможуть купувати або продавати тільки українські громадяни й українські компанії

Президент України Володимир Зеленський заявив, що українську землю зможуть купувати або продавати тільки українські громадяни й українські компанії

Президент України Володимир Зеленський заявив, що запропонована владою модель відкритого ринку землі передбачає, що її купувати або продавати зможуть тільки українські громадяни й українські компанії.

Як передає кореспондент УНІАН, про це глава держави повідомив в ході конференції з реформи управління земельними відносинами «Земля як фактор розвитку українського села» в Києві.

За його словами, питання ринку землі на сьогодні є дуже чутливим і тому вимагає широкого і публічного обговорення для того, щоб розвіяти всі міфи й маніпуляції, які «посіяли у свідомості громадян» за останні майже 20 років і для того, щоб знайти оптимальні та збалансовані рішення моделі відкритого ринку землі.

«Перше й головне - земля належить українцям. У моделі, яку пропонуємо ми з урядом, купувати або продавати землю зможуть тільки українські громадяни та українські компанії», - зазначив президент.

«Страшилки про китайців, арабів чи інопланетян, які вивезуть нашу землю вагонами - це маячня», - підкреслив Зеленський.

«Земля - це власність громадян і у них нарешті має з'явитися не гібридне, а повноцінне право власності на свою рідну землю. Це право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю землею, інакше - починається Радянський Союз, починається совок, коли ми, громадяни, нібито отримали свої квартири, але не могли їх продавати легально, і це неправильно. В результаті з'явилися незаконні сірі схеми та махінації. Те саме зараз у нас відбувається із землею», - підкреслив глава держави.

Президент Зеленський доручив Кабінету Міністрів України до 1 жовтня розробити законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення, а Верховній Раді - скасувати земельний мораторій до 1 грудня 2019 року.

Кабінет Міністрів України планує відкрити ринок землі з 1 жовтня 2020 року. Про це на конференції «Земля як фактор розвитку українського села» заявив Прем'єр-міністр Олексій Гончарук та додав, що за цей час планується провести велику підготовчу роботу, щоб ринок був нормально запущений.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/agro/10690926-kabmin-proponuye-vidkriti-rinok-zemli-v-ukrajini-z-1-zhovtnya-2020-roku.html

За інформацією УНІАН