Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

З Днем партизанської слави

З Днем партизанської слави

Шановні ветерани, представники партизанського й підпільного руху !

Вітаю вас, сильних духом, мужніх захисників Вітчизни з Днем партизанської слави.

З почуттям безмежної подяки й любові ми віддаємо данину поваги ветеранам антифашистського опору: колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі - усім, кого ми з гордістю називаємо народними месниками. Партизани й підпільники, учасники руху Опору стійко і героїчно боролися в тилу ворога, наближаючи Велику Перемогу. Боролися так, що у нацистів буквально "земля горіла під ногами".

Народну війну в тилу німецько-фашистських військ вели повсюдно: у містах і селах, на залізничних вузлах і станціях, на річках, в лісових і степових районах України. Її вели своїми організованими збройними діями партизанські формування, підпільні комітети, організації і групи.

Одним з основних завдань, що стояли перед партизанським рухом в Україні, була дезорганізація тилу військ вермахта.

Історія не знала такого мужнього руху народу проти іноземних загарбників. Він був багатонаціональним, добровільним і патріотичним.

З Днем партизанської слави З Днем партизанської слави

Слід зазначити, що визволення Черкаського району розпочалося в листопаді 1943 року з славетних, героїчних місць: сіл Сокирно, Свидівок, Лозівок, Єлизаветівка. Саме в районі села Сокирно було форсовано нашими воїнами-парашутистами та партизанами могучий Дніпро. Важкими, великими втратами для нашого народу було дане форсування, але бажання перемогти, здобути свободу для прийдешніх поколінь стояло на першому місці.

Війна торкнулася кожної сфери суспільного життя, оселі, конкретної людини. Перемогу в цій страшній війні вдалося здобути лише завдяки високому почуттю патріотизму та єдності наших співвітчизників.

Все менше і менше серед нас живих свідків тих подій. Та героїчні подвиги партизан і підпільників будуть жити вічно.

Низький уклін Вам та щира подяка за Ваш подвиг і звитягу, за самовіддану працю у повоєнні роки, за розуміння й батьківську підтримку у розбудові рідної Батьківщини.

Щиро бажаю Вам, шановні ветерани, міцного здоров’я, бадьорості духу, довгих років активного життя, миру, добра та родинного затишку.

З повагою Голова Черкаської районної ради Олексій Собко