Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

29 серпня - День пам'яті захисників України

29 серпня - День пам'яті захисників України

З метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців та учасників добровольчих формувань, увічнення їхнього героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві Указом Президента України 29 серпня встановлено Днем пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Саме цього дня у 2014 році на Сході України загинула найбільша кількість українських військових, адже розпочався вихід з оточення під Іловайськом на Донбасі. За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.

29 серпня - День пам'яті захисників України

У цей час саме поспіли соняхи, але збирати їх було складно, адже в серпні 2014 року в цих соняхах тривали бої й залишалися загиблі українські захисники. Тому соняхи стали символом скорботи, символом пам’яті за загиблими на Донбасі українськими воїнами.

Черкаський район має своїх Героїв, які залишилися живими, а також тих які продовжують своє земне життя у небесній варті та залишаються живими лише у людській пам’яті. Увічнення їх подвигів у спогадах, назвах вулиць, пам’ятних дошках на школах, які вони закінчували та стендах в установах.

Герої не вмирають! Герої живуть вічно!