Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Депутати зібрались на спільне засідання постійних комісій районної ради

Депутати зібрались на спільне засідання постійних комісій районної ради

Цього дня проведено спільне розширене засідання постійних комісій районної ради з питань охорони здоров'я, освіти, культури, молоді та спорту, з питань економічного розвитку села, комунальної власності та державної регуляторної політики та з питань бюджету, фінансів, інвестиційної політики та соціального забезпечення за участю відділу освіти, фінансового управління райдержадміністрації, Думанецького сільського голови, директора школи та батьківського комітету, на якому розглянули питання про ліквідацію Думанецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради Черкаської області.

Головний спеціаліст сектору з питань юридичного забезпечення та управління майном спільної власності виконавчого апарату районної ради Руслан Яковлев повідомив, що до районної ради надійшов лист від відділу освіти райдержадміністрації з клопотанням оптимізувати Думанецьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради Черкаської області, що і пропонується для обговорення депутатам районної ради.

Депутати зібрались на спільне засідання постійних комісій районної ради

Про мотиви та аргументи вчинення такого кроку більш розлого доповіла начальник відділу освіти райдержадміністрації Людмила Григорчук, яка вказала на низьку наповненість класів, а саме до навчання станом на 01 вересня 2019 року можуть приступити лише 43 – 45 учнів, та використання великих затрат, які спрямовуються не на забезпечення якості освіти, а на утримання приміщення, оплату праці та комунальні платежі. Так, за підрахунками відділу освіти райдержадміністрації з початку нового навчального року вартість навчання одного учня в Думанецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів буде коштувати близько 90 тисяч гривень. Фінансові ресурси районного бюджету обмежені, Думанецький сільський бюджет також дотаційний і такого фінансового навантаження не витримає. Тому, враховуючи зазначену інформацію, запропонувала прийняти непопулярне рішення, яке викликане об’єктивними обставинами щодо ліквідації Думанецької школи І-ІІІ ступенів.

Депутати зібрались на спільне засідання постійних комісій районної ради

В свою чергу голова батьківського комітету Думанецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Володимир Глущенко висловився категорично проти ліквідації школи. Адже школа для села це не лише заклад, це одне з фундаментальних чинників існування села Думанці.

Директор Думанецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Ніна Романенко не погодилась з окремою думкою, що в зазначеному освітньому закладі учні отримують низький рівень знань, адже в цьому році з п’яти випускників школи 3 дітей вступило до вищого навчального закладу на умовах навчання за державні кошти. Наголосила на тому, що зрозуміло фінансові розрахунки говорять про низьку рентабельність школи, але необхідно звернути увагу не лише на цифри, а й на простих учнів.

Свою думку з даного питання також висловив голова районної ради Олексій Собко, який підтримав думку виступаючих, що такі заклади як школа, дитячий садок, будинок культури є основою існування села і в разі їх закриття село приречене на зникнення з мапи України. З іншого боку, фінансові витрати на утримання школи обмежені. Голова ради порадив Думанецькому сільському голові активно проводити роботу в напрямку приєднання до вже утвореної Червонослобідської об’єднаної територіальної громади, адже вона досить потужна в фінансовому плані, що дасть можливість зберегти функціонування школи. Підсумовуючи, відмітив, що однозначно прийняти рішення досить складно.

Депутати зібрались на спільне засідання постійних комісій районної ради

Виступаючи, Думанецький сільський голова Сергій Кукушкін наголосив на тому, що в школі проведена велика робота по облаштуванню приміщення, ведеться робота з батьками по залученню учнів саме навчатися в Думанецькій школі, вже проведено загальні збори громади села, де вирішено приєднатися до Червонослобідської ОТГ, на черзі прийняття рішення Думнецької сільської ради.

Своє бачення даного питання також доповіла присутнім начальник фінансового управління райдержадміністрації Ганна Шокот, яка відмітила, що в середньому по району на утримання одного учня в рік необхідно 24 тисячі гривень, для Думанецького учня - 90 тисяч гривень. Відповідно до чинного законодавства субвенція з Державного бюджету України розподіляється на кожного учня і враховуючи наповненість Думанецької школи необхідно буде перерозподіляти кошти з інших шкіл. Наголосила на тому, що в новостворених Білозірській та Сагунівській об’єднаних територіальних вже проведено оптимізацію шкіл і громада на такі непопулярні кроки пішла.

Після досить бурхливого і детального обговорення піднятого питання спільним засіданням комісій було прийнято рекомендації не вносити його на розгляд сесії районної ради.

Депутати зібрались на спільне засідання постійних комісій районної ради Депутати зібрались на спільне засідання постійних комісій районної ради

Продовжили свою роботу депутати районної ради окремо в постійних комісіях з питань економічного розвитку села, комунальної власності та державної регуляторної політики та з питань бюджету, фінансів, інвестиційної політики та соціального забезпечення.

Спочатку голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів, інвестиційної політики та соціального забезпечення Світлана Костенко запропонувала внести до порядку денного комісії питання про викладення у новій редакції програми вдосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення розвитку матеріально-технічної бази Головного управління ДФС у Черкаській області, збільшення надходжень до бюджету Черкаського району на 2019 рік, яке подане до районної ради з порушенням Регламентних термінів, а потім розглянули питання про внесення змін та доповнень до «Районної програми «Турбота» на 2014-2020 роки» та про внесення змін до рішення районної ради від 22.12.2018 №31-2/VII «Про районний бюджет на 2019 рік». Всі питання, окрім змін та доповнень до «Районної програми «Турбота» на 2014-2020 роки», були рекомендовані комісією до розгляду на черговій сесії районної ради.

Депутати зібрались на спільне засідання постійних комісій районної ради Депутати зібрались на спільне засідання постійних комісій районної ради

На засіданні постійної комісії районної ради з питань економічного розвитку села, комунальної власності та державної регуляторної політики розглянули питання: про затвердження у новій редакції переліку суб’єктів (об’єктів) спільної власності територіальних громад сіл Черкаського району та уповноважених органів, яким вони передані в управління; про надання пільги щодо сплати орендної плати громадській організації; про продовження терміну дії контракту з директором Комунального підприємства теплових мереж Черкаського району; про надання дозволу на списання основних засобів; про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл Черкаського району.

В результаті обговорення лише питання про надання пільги щодо сплати орендної плати громадській організації не найшло підтримки депутатів і не рекомендовано до розгляду на сесії районної ради решта питань отримали позитивні рекомендації.

Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради