Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї – День Хіросіми

Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї – День Хіросіми

6 серпня 1945 року американська авіація бомбардувала японське місто Хіросіму, вперше в історії застосувавши атомну зброю проти людей. Уранова бомба “Малюк” позбавила життя понад 140 тис. людей. Усього ж від наслідків цього вибуху загинули 237 тисяч японців.

Сполучені Штати застосували свою нову смертоносну зброю через три тижні після того, як вона з’явилася на світ. Нині у міському парку Хіросіми (Парку миру) стоїть монумент, присвячений жертвам американського бомбардування з написом: “Спіть спокійно, помилка не повториться”. В Японії час від часу спалахують дебати навколо цього напису, який можна трактувати по-різному – і як вказівку на помилку всього людства, і як помилку Сполучених Штатів Америки, які стали тепер союзником Токіо, і як помилку самої Японії, яка розв’язала війну, що й призвело до трагедії Хіросіми. В 1970 році було навіть створено товариство, яке виступало за зміну напису. Врешті-решт влада Хіросіми встановили поряд із монументом у Парку миру дошку-пояснення, на якій написано, що йдеться про клятву всього людства ніколи більше не воювати.

Щорічний ритуал церемонії вшанування пам’яті загиблих містить хвилину мовчання, зграї голубів, скорботні удари поминального дзвону. Після цього на меморіальний пам’ятник додаються списки людей, котрі померли від наслідків ядерного вибуху. У Парку миру біля Меморіального музею висить дзвін, на якому написано: “Нехай кожен, хто проходить повз, ударить у дзвін, щоб той завжди нагадував нам про загрозу атомної війни”.

Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради