Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Лісівники б’ють на сполох: через людську недбалість горять ліси

Лісівники б’ють на сполох: через людську недбалість горять ліси

Стихійні сміттєзвалища, що підходять до лісових масивів СКП «Райліс» у межах населених пунктів Черкаського району, стають однією з причин лісових пожеж. Аби їх попередити, працівники комунального підприємства Черкаської районної ради взялися прибирати «не своє» сміття.

У понеділок, 1 липня цього року, працівники підприємства, спільно з небайдужими жителями громад, які мають відповідну техніку, боролися з несанкціонованими сміттєзвалищами на території Кумейківської та Софіївської сільських рад.

- Сміття до лісу та прилеглих територій звозять і зносять усі, кому не лінь і кому зручно, навіть ті, хто їде дорогою, просто завертають сюди, щоб позбутися непотребу, - зауважує директор СКП «Райліс» Станіслав Швед. – Нині високий клас пожежної небезпеки. Розбита пляшка для сонячного проміння як сірник. Спалахує миттєво. Через людську недбалість та не дотримання правил поведінки під час перебування у лісі з початку року на території лісових масивів СКП «Райліс» трапилося п’ять низових пожеж, що охопили площу майже в 7 гектарів.

Лісівники б’ють на сполох: через людську недбалість горять ліси Лісівники б’ють на сполох: через людську недбалість горять ліси

Відтак, спільними зусиллями працівників комунального підприємства та місцевих активістів вдалося відгородити від лісу майже один гектар площі несанкціонованого сміттєзвалища в адмінмежах Софіївської сільської ради та 20 соток на території Кумейківської сільської ради. Лісівники не лише відгорнули сміття від лісового масиву, а ще й зробили глибокий рів, аби унеможливити під’їзд охочих докинути сюди непотребу. Варто зазначити, що у Мошнах подібний суботник самотужки організували жителі села разом з місцевою владою.

Натепер працівники СКП «Райліс» у посиленому режимі моніторять території несанкціонованих сміттєзвалищ на території Черкаського району. Разом з тим, звертаються до жителів населених пунктів району відповідально ставитися до збереження довкілля.

- Можна ж, наприклад, гілки використати як паливо для твердопаливних котлів вдома, а інше сміття – пластикові чи скляні пляшки здати на пункти прийому тощо. Я зокрема так і роблю, і раджу всім так, - зауважує керівник підприємства.

За інформацією СКП "Райліс"