Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Вшанували пам’ять Тараса Григоровича Шевченка У День перепоховання великого поета

Вшанували пам’ять Тараса Шевченка У День перепоховання великого поета

22 травня 2019 року у Каневі відбулися урочистості з нагоди 158-ї річниці з нагоди перепоховання, світоча українського народу, Тараса Григоровича Шевченка.

Традиційно пройшла багатолюдна хода до його могили на Чернечій горі, до якої долучилася і працівники районної ради в складі делегації Черкаського району. На урочистих заходах біля Чернечої гори були показані виставки робіт майстрів ручної роботи різного направлення. Від Черкаського району свої роботи презентувала майстриня з села Дубіївка Ольга Гавриленко, яка своїми руками виготовляє прикраси для вечірніх зачісок, вироби з паперової лози, корзинки та багато іншого. Майстриня вразила учасників ходи оригінальністю, яскравістю та різноманітністю своїх робіт.

Учасники заходу нагадали, що цього дня Великий Кобзар знайшов вічний спокій на Чернечій горі, яку згодом назвали Тарасовою.

Вшанували пам’ять Тараса Шевченка У День перепоховання великого поета Вшанували пам’ять Тараса Шевченка У День перепоховання великого поета

Помер 47-річний український поет у Санкт-Петербурзі, там його (на Смоленському кладовищі) спочатку і поховали. Але і друзі Тараса Григоровича, і численні шанувальники його творчості знали про палке бажання поета бути похованим згідно з його «Заповітом» на рідній землі.

Після того, як п’ятдесят вісім днів прах Шевченка перебував у Петербурзі, його домовину, згідно із заповітом, за клопотанням Михайла Лазаревського, після отримання ним дозволу в квітні того ж року, було перевезено в Україну й перепоховано на Чернечій горі біля Канева. Труну спочатку привезли до Києва, де з прахом Шевченка могли попрощатися усі охочі (особливо багато було тоді молоді). З Києва 8 (20 травня) 1861 року останки Кобзаря на пароплаві «Кременчук» перевезли до Канева. Дві доби домовина перебувала в Успенському соборі, а 10 (22 травня), після відслуженої в церкві панахиди, прах віднесли на Чернечу гору.

Вшанували пам’ять Тараса Шевченка У День перепоховання великого поета Вшанували пам’ять Тараса Шевченка У День перепоховання великого поета

Щороку у день перепоховання , яке відбулося 22 травня 1861 року, до могили Кобзаря з різних куточків світу приїжджають рідні поета, працівники культури і просто жителі України, щоб засвідчити пам’ять про Батька України, пам’ять про Великого Кобзаря!

Організаційний відділ виконавчого апарату районної ради