Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

4 грудня 2013 року у с. Білозірʼя відбулося виїзне засідання Консультативно-координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради

Валерій Черняк провів виїзне засідання Консультативно-координаційної ради Валерій Черняк провів виїзне засідання Консультативно-координаційної ради

4 грудня 2013 року у с. Білозірʼя відбулося виїзне засідання Консультативно-координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради. В роботі засідання взяв участь голова районної ради Микола Смірнов. Члени Консультативно-координаційної ради традиційно збираються наприкінці року щоб обговорити актуальні питання життя області, діяльності органів місцевого самоврядування Черкащини, що попередньо вносяться до порядку денного за пропозиціями самих членів.

Нагадаємо, що до її складу окрім керівництва обласної ради ввійшли голови районних рад, міські голови міст обласного та районного значення, голови постійних депутатських комісій обласної ради – з питань планування, бюджету і фінансів та регламенту, депутатської етики й місцевого самоврядування.

Перед початком засідання, гості с. Білозірʼя мали змогу ознайомитись із роботою насіннєвого заводу ТОВ «Черлис», що розташоване на території села. Підприємство європейського зразку, яке очолює депутат обласної ради Володимир Шварцман, виробляє високоякісний посівний матеріал як для внутрішнього ринку України так і для експорту в Росію, Білорусію та інші країни.

Відкриваючи засідання, Валерій Черняк зауважив, що для проведення засідання с. Білозір’я було обране не випадково – саме Білозірська сільська рада за результатами роботи у 2012 році виборола третє місце у конкурсі на «Кращу сільську раду», який щорічно проводиться обласною радою. Також Валерій Петрович привітав усіх присутніх з Днем місцевого самоврядування, що відзначається 7 грудня, та принагідно вручив почесну відзнаку «За заслуги перед Черкащиною» депутату обласної ради Станіславу Монке і Почесні грамоти обласної ради представникам органів місцевого самоврядування Черкащини за їхню плідну роботу на благо місцевих громад.

Валерій Черняк провів виїзне засідання Консультативно-координаційної ради

До порядку денного засідання було внесено три питання. Це – питання стану реформування галузі охорони здоров’я в області; виконання проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду – ІІ», а також питання участі органів місцевого самоврядування у Всеукраїнському конкурсі проектів й програм розвитку місцевого самоврядування та інших проектах і програмах, що є важливим в розвитку підвідомчих територій.

Насамперед, присутні заслухали інформації директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимира Брожика, його заступника Олега Найдана й в.о. директора комунальної установи «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» обласної ради Владислава Свириденка про реформування галузі охорони здоров’я та розвиток перинатальної, первинної, вторинної й екстреної медичної допомоги в області. В ході розгляду питань доповідачі також відповіли на всі запитання, які виникли у присутніх, адже підготовка і проведення реформування такої важливої галузі не можливе без участі органів місцевого самоврядування.

Валерій Черняк провів виїзне засідання Консультативно-координаційної ради

Зі свого боку, голови районних рад висловись щодо доцільності більш широкого інформування у засобах масової інформації, роз’яснення та обговорення у суспільстві реформи з метою запобігання несприйняття змін серед населення.

Про питання виконання проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду – ІІ» поінформував присутніх заступник голови обласної ради Василь Касян. Про умови та порядок фінансування інвестиційних проектів за рахунок Державного фонду регіонального розвитку доповіла начальник управління розвитку інфраструктури Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Тетяна Томіленко.

За словами Василя Касяна, на сьогодні Черкащина має одні з кращих результатів участі територіальних громад в Проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» й завдяки участі в конкурсах і грандах громади області поступово переймають досвід європейських країн, де основні проблеми соціально-економічного розвитку територій розв’язуються на місцях.

На останок, учасники засідання затвердили план роботи Консультативно-координаційної ради з питань місцевого самоврядування на 2014 рік.

Підбиваючи підсумки роботи Консультативно-координаційної ради Валерій Черняк звернув увагу усіх керівникам районів на відповідальність кожного з присутніх щодо підготовки районів до відзначення визначних дат – ювілею 60-річчя утворення області і 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка.

– Прошу присутніх тут керівників потурбуватися про те, щоб всі заходи було продуманими, святкові програми були насиченими, цікавими, дозволяли охопити якомога більше громадян. У такому ж руслі скоординуйте й роботу сільських голів, – підкреслив Валерій Петрович.

Після засідання, члени Консультативно-координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради ознайомилися з роботою дитячого навчального закладу «Червона шапочка», оглянули центр культури і дозвілля та стадіону футбольного клубу «Зоря» с. Білозірʼя

Відділ інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації
виконавчого апарату районної ради