Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Сьогодні Україна відзначає день кримськотатарського опору російської окупації

Україна відзначає день кримськотатарського опору російської окупації

26 лютого в Україні відзначають День кримськотатарського опору російської окупації. Фактично цей день став останнім, коли Крим був автономною республікою у складі української держави.

В цей день в 2014 році біля будівлі парламенту Автономної республіки відбувся мітинг кримських татар на підтримку територіальної цілісності України. Крім татар на акцію з'явилися прихильники приєднання півострова до Росії. За лічені хвилини дисскуссия переросла в "рукопашну". Тоді загинули дві людини, багато було поранено, а вночі 27 лютого Верховна рада Криму була захоплена окупантами.

Перші російські війська увійшли до Криму ще 20 лютого. Російська влада стверджує, що почали процес "повернення Криму" двома днями пізніше - 22 лютого 2014 року. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про окупацію Криму.

Нагадаємо. Рівно п'ять років тому, 26 лютого 2014 року, близько 15 тисяч кримських татар, тисячі українців і жителів Криму інших національностей на заклик Меджлісу прийшли до Верховної Ради АР Крим і не дозволили проросійським депутатам ухвалити антиконституційні рішення щодо відділення Криму від України. І рівно п'ять років тому в Сімферополі, під будівлею Верховної Ради Криму, спалахнули сутички між сепаратистами та кримськими татарами, які виступали проти анексії півострова.

Проте в ніч з 26 на 27 лютого 2014 року Кремль увів у дію силовий варіант захоплення Криму. Російські спецпризначенці захопили й заблокували Верховну раду Криму та Раду міністрів Криму. На вимогу загарбників до парламенту прийшла частина депутатів, що проголосувала за проведення референдуму щодо розширення автономії Криму. Згодом вулиці міст і магістральні дороги півострова заповнили російські війська. "Зелені чоловічки" захопили адміністративні будівлі, взяли в облогу гарнізони Збройних сил України, захопили морські порти й аеропорти.

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії з ЗМІ