Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Звернення голови Черкаської районної ради Миколи Смірнова з нагоди Міжнародного дня інвалідів

Шановні жителі Черкаського району!

Шановні жителі Черкаського району!

З грудня в усьому світі відзначається Міжнародний день інвалідів. Його проголошенням у жовтні 1992-го Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй засвідчила увагу міжнародної спільноти до людей з особливими потребами та визнала піклування про них однією з визначальних рис цивілізованості кожної держави. Відтоді ця дата – нагадування людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства.

Багато країн успішно здолали шлях до визнання прав інвалідів нарівні зі здоровими людьми.

Нині українське суспільство з розумінням і повагою сприймає прагнення інвалідів до інтеграції в усі сфери життя, посильної участі в законотворчому державному будівництві.

Районна рада і районна державна адміністрація взяли на себе конкретні зобов’язання щодо матеріального їх забезпечення, створення для них необхідних правових, соціально-побутових, медичних і психологічних умов життя, надали ряд пільг, гарантують їм рівні можливості участі в економічній, політичній і соціальній сфері життя.

Звичайно, людина не всесильна і часто не може подолати недугу, погане самопочуття чи фізичний дефект, але через актуалізацію внутрішніх ресурсів, долаючи життєві перешкоди, досягає гармонії духовного і психічного здоров’я, стає соціально-повноцінною особистістю. Саме таким людям не властиві інертність, а навпаки - впевненість у власних силах, вміння опиратися на власний потенціал. Їх мужність та оптимізм-взірець для інших.

Тому звертаємось до сумління і совісті всіх людей з проханням керуватися принципами гуманізму і справедливості при розв’язанні життєвих проблем інвалідів, ставлення до них. Від нас усіх залежить , щоб ці люди не почували себе зайвими, а брали участь у житті суспільства.

Лише спільними зусиллями громадських, політичних, релігійних організацій,усіх людей доброї волі зможемо створити комфортні умови для цих людей.

З повагою

голова ради

Микола Смірнов